MUŽI - Extraliga - 15. kolo - 06. 01. 2024 15:00hod
8:7p
(1:1, 2:3, 4:3 - 1:0)
EXEL SNIPERS BRATISLAVA

Bránky a asistencie

4. Masár (Mitucha) – 1:1, 37. Mitucha (Bulejčík) – 2:4 (P), 39. Mitucha – 3:4 (P), 41. Machara (Masár) – 4:4, 44. Masár (Mitucha) – 5:4, 52. B.Kollár (Mitucha) – 6:5, 53. B.Kollár (Mitucha) – 7:5, 61. Mitucha (Masár) – 8:7

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Zostava: Ďurmek – B.Kollár 2+0, Machara 1+0, Habánek, Vrábeľ, Dohál, Košinár – Mitucha 3+4, Masár 2+2, Bulejčík 0+1, Bičan, Kyselica, A.Rendl, P.Mišák, Babík, Pavlíček, Sleziak, T.Krajčovič. Tréner: J.Holovka

Diváci

Hneď z prvej vážnejšej akcie šiel súper na začiatku tretej minúty do vedenia. Vyrovnali sme však veľmi rýchlo, keď loptičku dotlačil za Martanovičov chrbát zblízka Masár. Šance sa potom striedali na oboch stranách, len málo z nich však bolo z kategórie vyložených a tak skóre sa už do konca tretiny nemenilo.

Aj druhá časť hry začala tutovkou hostí, nemierili však presne. V 6. minúte vychytal Habánka Martanovič a o chvíľu dvakrát za sebou skóroval pohotovo zblízka nekrytý hosťujúci kanonier Ponomarenko. Naša územná prevaha nám nebola nič platná, v zakončení sme boli málo pohotoví, zato protiútoky hostí boli smrtiace a keď sme v 35. minúte inkasovali aj z diaľky, vyzeralo to s nami za stavu 1:4 zle-nedobre. Päť minút pred koncom tretiny sme však dostali príležitosť dvojnásobnej presilovky, ktorú sme dokázali dvoma gólmi Mituchu stopercentne využiť a vrátiť sa do zápasu.

Tretia tretina sa začala naším vyrovnávajúcim gólom už v 16. sekunde, keď loptičku pod hornú žŕdku zavesil Machara. V 44. minúte sme šli po góle Masára prvý raz do vedenia, no tešili sme sa z neho len 26 sekúnd a po zásahu Ondrušku bolo vyrovnané. V 52. a 53. minúte dostal náš tím do dvojgólového vedenia svojimi dvoma gólmi Kollár a zdalo sa, že by mohli byť rozhodujúce. Žiaľ, po hrubých individuálnych chybách sme aj o toto vedenie prišli, a to v priebehu jedenástich sekúnd ! Hoci sme v posledných sekundách súpera znovu pritlačili, gól sme už nedali a muselo sa predlžovať. Predĺženie sa našťastie skončilo pre nás rýchlo a úspešne, už v 26. sekunde rozhodol o zisku druhého gólu Mitucha, ktorý si tak v zápase pripísal už siedmy kanadský bod.

Aj keď sme mali v zápase jasnú optickú prevahu, na najtesnejšie víťazstvo sme sa neskutočne nadreli. Žiaľ, keď už sa zdalo, že sme doslova vstali z popola a otočili vývoj, veľmi ľahkovážne sme ho stratili a z tohto pohľadu zbytočne prišli o bod, ktorý nám môže v konečnom účtovaní chýbať.

V 16.kole odchádza naše družstvo na pôdu konkurenta v boji o 3.miesto v priebežnej tabuľke, ŠK Lido Prírodovedec Bratislava. Zápas sa hrá o týždeň, 13.januára vo Viacúčelovej športovej hale V Záhorskej Bystrici, začiatok je o 17,50 hod. Najbližší domáci zápas odohráme v sobotu 20.januára, kedy hostíme ďalší tím z horných poschodí tabuľky, FK Florko Košice. Začiatok je o 18,00 hod., tešíme sa na Vašu návštevu.

Ohlasy trénerov

ŠK 1. FBC TRENČÍN:Jan HOLOVKA: "Vôbec sa to nehodnotí jednoducho. Prvé dve tretiny ospalé, bez nasadenia a taktiky. V tretej sme si povedali, že budeme hrať naplno. Vyplatilo sa nám to na polovicu. Nebol to z našej strany dobrý zápas. Musíme si sadnúť a povedať si ako budeme brániť, a hlavne si uvedomiť, že nemáme iba prvú päťku na to, aby hrala florbal a dávala góly."

SNIPERS BRATISLAVA:Vladimír ROZIAK: "Zápas bol vyrovnaný celý čas. V závere už to bolo o využívaní šancí. Mali sme tam my pár vyslovene dobrých šancí, ktoré zachránil brankár, a naopak Trenčín mal dobré príležitosti kde nás podržal brankár. V predĺžení to tam padlo súperovi. V takýchto vyrovnaných zápasoch rozhodujú detaily."