MUŽI - Extraliga - 14. kolo - 09. 12. 2023 19:30hod
FBC ALKOHOL ONLINE.SK PREŠOV
14:11
(3:2, 4:6, 7:3)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

6. Habánek (Košinár) – 1:1, 19. Machara (P.Mišák) – 2:2, 22. Babík (Machara) – 3:3, 23. Babík (Kyselica) – 3:4, 24. Machara (Masár) – 3:5, 27. Mitucha (N.Ondrášik) – 4:6, 33. Machara (Masár) – 7:7, 40. Masár (N.Ondrášik) – 7:8, 52. Mitucha (N.Ondrášik) – 10:9, 57. Mitucha (Masár) – 12:10, 60. N.Ondrášik (Machara) – 14:11

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek – Machara 3+2, A.Rendl, J.Ondrášik, Vrábeľ, Dohál, Košinár 0+1, Husár – Mitucha 3+0, N.Ondrášik 1+3, Masár 1+3, P.Mišák 0+1, Kyselica 0+1, Seriš, Habánek 1+0, Babík 2+0, P.Bičan. Tréner: J.Holovka

0:1

0:0

0:0

ROBA - LIŠKO

78

Vo vyrovnanej prvej tretine sme inkasovali už v 3. minúte. Dvakrát sa nám podarilo náskok súpera zlikvidovať, žiaľ, v záverečnej minúte sme inkasovali po tretí raz a do kabín odchádzali s jednogólovým mankom.

Ďalšiu časť hry sme však zahájili skvele, rýchlo sme vyrovnali, skóre otočili, no spustili sme tým doslova gólostroj na oboch stranách. Náš dvojgólový náskok sa rýchlo rozplynul a na začiatku druhej polovice zápasu sme už znova o gól prehrávali, keď sme inkasovali trikrát v priebehu štyroch minút. Možno práve táto rýchla strata vedenia bola kľúčovým momentom zápasu. Dvanásť sekúnd pred koncom 2. tretiny sme šli ale znovu do vedenia, čo znamenalo, že v tejto časti hry padlo neuveriteľných desať gólov ! K súperovi sme dostupovali neskoro, nechali ho pomerne pohodlne zakončovať, ale to sme ešte netušili, čo nás čaká v poslednej tretine.

Tá nám totiž vôbec nevyšla, domáci opäť priebeh zápasu otočili a my sme už iba neúspešne doťahovali ich náskok. Snažili sme sa súpera tlačiť, ten to však využíval na šikovné rýchle protiútoky a nemilosrdne trestal každé naše zaváhanie či nepresnú rozohrávku. Bez ohľadu na absencie v zostave, inkasovať 14 gólov od súpera, ktorý nepatrí k absolútnej špičke, by malo byť varovným signálom. Súpera sme síce v zápase pomerne jasne prestrieľali, naša defenzíva však stála na hlinených nohách a v našej sieti skončila takmer každá druhá súperova strela. Momentálne však treba aj tento zápas hodiť rýchlo za hlavu, plne sa sústrediť na pondelňajšie mestské derby počas vianočnej prestávky sa dať herne i zdravotne do poriadku. Pretože ak sme doteraz dokázali víťaziť po kolektívnych výkonoch, v tomto zápase to malo od tímového prejavu veľmi, veľmi ďaleko.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan Holovka: „Takýto zápas sa hodnotí vždy ťažko, nevydarilo sa nám takmer nič. Urobili sme množstvo chýb, absolútne mi chýbala medzihra, hrali sme najmä v závere za nepriaznivého stavu príliš individualisticky. Pritom do poslednej tretiny sme šli s tým, že budeme pozorní v obrane, ale dostávali sme góly z rýchlych kontier po našich chybách. Už v druhej tretine som sa snažil so zostavou niečo urobiť, fungovalo to však iba chvíľu. Budeme musieť určite niečo zmeniť, ale pondelňajšie derby by malo byť samo o sebe tou najlepšou motiváciou. Verím, že to zvládneme.“