MUŽI - Extraliga - 13. kolo - 11. 12. 2023 17:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
8:6
(2:4, 2:2, 4:0)
FK AS TRENČÍN

12. J.Ondrášik – 1:1, 19. Mitucha (Masár) – 2:2, 21. Mitucha (N.Ondrášik) – 3:4, 28. Masár (A.Rendl) – 4:4 (P), 45. N.Ondrášik (Machara) – 5:6, 52. Mitucha (Masár) – 6:6, 54. Mitucha (Machara) – 7:6, 58. Mitucha (Machara) – 8:6 (P)

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek – B.Kollár, J.Ondrášik 1+0, Vrábeľ, A.Rendl 0+1, Habánek, Košinár – Seriš, N.Ondrášik 1+1, Kyselica, Mitucha 5+0, Machara 0+3, Masár 1+2, P.Mišák, Babík, P.Bičan, Dohál. Tréner: J.Holovka

2:4

2:1

0:0

SKLENICA - BEŇO

26:19

548

Nezačali sme šťastne, hneď z prvej strely sme na začiatku 2. minúty inkasovali. V 4. minúte Bičana vychytal Pajtina, potom sa dvakrát vyznamenal Ďurmek a presne po dvanástich minútach sa odhodlal k prieniku Jakub Ondrášik a jeho strela zapadla do rohu Pajtinovej bránky. V 16. minúte sme po zbytočnej strate v strede ihriska dovolili súperovi ísť znovu do vedenia, no o tri minúty pohotovo zakončil Masárovu prihrávku Mitucha a zblízka vyrovnal. Žiaľ, ako sa nám to v poslednom čase stáva, už o 20 sekúnd sme opäť prehrávali a keď sme pri vylúčení Mituchu ešte do prvej prestávky inkasovali aj po štvrtý raz, nevyzeralo to s nami ružovo. Predtým si však pri našom brejku v oslabení rozhodcovia nevšimli evidentné postavenie brániaceho hráča v bránkovisku, čo mohol byť jeden z rozhodujúcich momentov zápasu. Našťastie nebol.

Hneď v úvode druhej časti po akrobatickom spracovaní dlhej prihrávky ponúkol Norbert Ondrášik Braňovi Mituchovi šancu na jeho druhý gól v zápase. V 28. minúte sme využili na vyrovnanie presilovú hru, no opäť sme sa tešili iba 15 sekúnd. Zasa sme prehrávali a to nás ešte od pohromy zachránilo brvno Ďurmekovej bránky. Hostia mali v tejto fáze viac šancí, nás loptička pri závaroch pred súperovou bránkou príliš neposlúchala a tak sa v 34. minúte presadili opäť hostia spoza Váhu, úspešným strelcom bol Ozimý.

Záverečnú časť hry sme začali aktívne, v zredukovanej zostave sme vysoko napádali a získali hernú prevahu. V 45. minúte sme prežili klinickú smrť, keď Ďurmek skvele zlikvidoval zakončenie nekrytého hráča hostí a z protiútoku Norbert Ondrášik znížil. Šance sa potom striedali na oboch stranách, ešte raz nám pomohlo brvno a pri našom tlaku sa pri brejkoch hostí viackrát vyznamenal Ďurmek. V 52. minúte najprv spálil tutovku Babík, no o chvíľu Mitucha doslova prestrelil Pajtinu a vyrovnal. Ten istý hráč dve minúty nato našiel doslova centimetrovú skulinku medzi žŕdkou a brankárom a dostal nás po prvý raz v zápase do vedenia. V nervóznom závere ešte Mitucha skompletizoval počas presilovky v 58. minúte svoj „tretinový“ hetrik a zaznamenal svoju piatu úspešnú trefu v zápase. Hostia mohli ešte minútu pred koncom znížiť, no nariadené trestné strieľanie skvele zlikvidoval Ozimému Ďurmek. Počas power play si už potom hostia vážnejšiu šancu nevypracovali a vydreté tri body ostali doma. Treba povedať, že o čo viac vydreté, o to viac cenné. A v derby dvojnásobne. Úspech je dielom celého tímu, ale dôležitá bola skvelá strelecká potencia Mituchu i viaceré Ďurmekove zákroky v poslednej tretine. Rozhodcovská dvojica až na spomínané jedno zaváhanie zvládla zápas, ktorý bol nabitý emóciami, bez problémov.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan Holovka: „Prístup k dnešnému zápasu bol diametrálne odlišný ako v tých predchádzajúcich. Aj keď sme urobili chyby, čo bolo pri zmenených jednotlivých formáciách snáď aj pochopiteľné, celý zápas sme dreli a snažili sa realizovať to, čo sme si povedali v šatni. V záverečnej tretine som zredukoval zostavu a treba povedať, že obe formácie splnili do bodky to, čo mali. Prvá otočila skóre a druhá takmer bezchybne bránila. Vydreté víťazstvá bývajú najcennejšie, a toto k nim určite patrí. Chlapcom za zodpovedný prístup a nasadenie ďakujem.“