MUŽI - Extraliga - 12. kolo - 02. 12. 2023 17:00hod
9:5
(3:1, 4:2, 2:2)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

Bránky a asistencie

14. Mitucha (N.Ondrášik) – 0:1, 21. P.Bičan (Machara) – 3:2, 38. Habánek (Babík) – 7:3, 57. J.Ondrášik (Pavlíček) – 8:4, 59. B.Kollár (Machara) – 8:5

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek – Machara 0+2, B.Kollár 1+0, J.Ondrášik 1+0, Vrábeľ, Husár, Košinár – Mitucha 1+0, N.Ondrášik 0+1, P.Bičan 1+0, Habánek 1+0, Babík 0+1, Pavlíček 0+1, Kyselica, Sleziak, T.Krajčovič. Tréner: J.Holovka.

0:0

Vylúčenia

ROBA - KIRÁLY

Rozhodcovia

23:27

Strely na bránku

Napriek citeľným stratám bola prvá tretina opticky vyrovnaná. Šancí bolo spočiatku pomenej, asi našu najväčšiu nezužitkoval v 10. minúte na gól Habánek. V 14. minúte sme však predsa len šli Mituchovým gólom do vedenia, no domáci už o necelú minútu z diaľky vyrovnali. Hoci bol priebeh aj naďalej vyrovnaný, v závere tretiny sme prakticky z ničoho inkasovali v priebehu necelej polminútky dva zlepené góly a domáci sa dostali do psychickej výhody.

Už v 23.sekunde druhej tretiny ukázal Patrik Bičan, že góly dávať nezabudol a vrátil nás do hry. Žiaľ, opäť sme inkasovali takmer okamžite, a opäť z diaľky. Aj za tohto stavu sme mali šance, raz nás neponechaním evidentnej výhody necitlivo zastavili rozhodcovia, následne neskórovali z dobrých pozíciách ani Habánek a Pavlíček. V 28. minúte dali domáci konečne gól aj z vydarenej kombinačnej akcie, ku ktorému pridali ďalší „ďalekonosný“, a z našej strany bolo prakticky po zápase. Pôsobili sme pomerne dosť silno frustrovaným dojmom a hoci šance sme si aj vytvárali, na florbalkách sme už dostatok pokoja nemali. Naopak, domáci strieľali góly prakticky bez námahy a odvšadiaľ, odkiaľ sa rozhodli vystreliť, aj trafili. V samom závere sme výsledok dvoma gólmi predsa len trochu prikrášlili, ale aj tak sme napokon ako poslední inkasovali my. Svoj prvý extraligový gól strelil v 59. minúte Benjamín Kollár.

Z Košíc sa teda vraciame z prázdnymi rukami a nedá sa to asi nazvať inak, ako „deň blbec“. Košičania sa na víťazstvo ani nenadreli a hoci sme v streľbe na bránu boli od nich aktívnejší, pomerne jasne sme prehrali. Sú ale podľa nás aj také dni a netreba sa v tom nejako zvlášť rýpať, dôležitá je dôvera vo vlastné sily a udržanie čistých vzťahov v kabíne.

Ohlasy trénerov

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan Holovka: „Dnes vyhrali domáci bezpochyby zaslúžene. Úlohu pri tom zohrali podľa mňa tri hlavné faktory: kvalita našej koncovky, ktorá je v posledných týždňoch žalostná, príliš veľa inkasovaných gólov z väčších a stredných vzdialeností, čo sa nestáva úplne často a samozrejme aj početné hráčske absencie na našej strane. Asi je málo klubov, ak u nás vôbec nejaký, ktorý by dokázal nahradiť také kvantum hráčov základnej zostavy.-Tým samozrejme vôbec nechcem znižovať výkon domácich, boli dnes lepší. Pre nás je teraz podstatné ukľudniť sa, upratať si to v hlavách a viac si veriť hlavne v zakončení.“