MUŽI - Extraliga - 11. kolo - 25. 11. 2023 13:00hod
CAPITOL FLOORBALL TEAM BRATISLAVA
6:7
(1:3,3:4,2:0)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

1. Mitucha (A.Rendl) – 0:1, 14. Mitucha (Bulejčík) – 1:2, 18. N.Ondrášik (A.Rendl) – 1:3, 22. J.Ondrášik – 1:4, 34. N.Ondrášik – 2:5, 38. Mitucha (A.Rendl) – 4:6, 40. Mitucha (Bulejčík) – 4:7

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek – Machara, A.Rendl 0+3, J.Ondrášik 1+0, Vrábeľ, Husár, Košinár – Mitucha 4+0, N.Ondrášik 2+0, Bulejčík 0+2, Habánek, Babík, P.Mišák, T.Krajčovič, Dohál, Kyselica. Tréner: J.Holovka

1:2

0:0

0:0

KRUŽEL - DRIENKA

36:34

Začali sme dobre, aktívne, strelili sme rýchly gól. Trochu nás pribrzdilo dvojité vylúčenie Husára už v 3. minúte za neúmyselné zranenie Trefného, takmer celé štyri minúty sme však mali loptičku pod kontrolou my a domáci pôsobili úplne bezradne. Jedinú šancu sme si vypracovali my, no Bulejčíkovi koncovka nevyšla. Po skončení presilovky ale domáci z prvej svojej nebezpečnej situácie vyrovnali a začali sa postupne osmeľovať. My sme veľmi málo strieľali, napriek tomu sme do konca tretiny dvakrát skórovali a do kabín sme šli s dvojgólovým náskokom. Minútu pred jej koncom sme ešte dostali výhodu jedinej presilovky v zápase, nevyužili sme ju však.

Napriek tomu sa aj prostredná časť hry začala pre nás vyvíjať sľubne, keď v 22. minúte po peknej individuálnej akcii vymietol horný kút domácej bránky Jakub Ondrášik. Domáci sa však nevzdávali, častejšie strieľali. V 28. minúte zachránila Ďurmeka žŕdka a opakovanú strelu skvele kryl. V polovici zápasu dokázali domáci opäť znížiť, no o tri minúty vystihol ich chybnú rozohrávku Norbert Ondrášik a v koncovke sa nemýlil. Už o 25 sekúnd však domáci kontrovali a o ďalšie dve minúty to už bolo znova len o gól. Šťastie, že to v zápase „sypalo“ Mituchovi, ktorý dokázal zužitkovať nezištné prihrávky spoluhráčov a do konca tretiny stihol zaznamenať svoj tretí a štvrtý gól v zápase.

V poslednej tretine bolo vidieť, že domáci chcú s výsledkom ešte niečo urobiť. Vyšlo im to v 45. minúte, keď krížna strela skončila za Ďurmekovým chrbtom. My sme sa až príliš skoro zamerali skôr na profesorské držanie loptičky, naďalej to bolo takmer bez streľby a tak poisťujúceho gólu sme sa nedočkali. Naopak, tri a pol minúty pred koncom strelili Bratislavčania kontaktný gól a tak zápas bol až do samého záveru dramatický. Dve minúty pred koncom mohol rozhodnúť Norbert Ondrášik, no po vypichnutí loptičky svoj nájazd na brankára domácich nepremenil. Capitol odvolali 45 sekúnd brankára a my, hoci sme sa viackrát k loptičke dostali, nevedeli sme si pokojne prihrať a tak dráma trvala až do poslednej sekundy.

Výkon v dnešnom stretnutí teda oslnivý nebol, každé tri body sa však počítajú a tie vydreté sú často cennejšie, ako tie získané ľahko. Ide len o to, čo si z neho dokážeme vziať do budúcnosti, lebo najbližšie dva zápasy na východe republiky určite tiež nebudú prechádzkou ružovým sadom.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan Holovka: „Prvá tretina bola z môjho pohľadu vcelku dobrá, mohli a mali sme ju vyhrať vyšším rozdielom. V druhej sme viackrát zbytočne stratili loptičku, čím sme dostávali súpera na koňa. A v tej záverečnej sme sa až príliš skoro zamerali len na držanie loptičky, čím sme sa doslova sami dostávali pod tlak. Capitol má v zostave viac skúsených hráčov, schopných hrať na loptičke, naopak, naše výkony ovplyvňujú aj časté absencie v zostave, ani sa nepamätám, kedy sme boli kompletní. Celkove to teda dnes príliš vydarené nebolo, zdá sa mi, že niektorí hráči sú v zápasoch oproti tréningom poloviční, musíme si o tom v dobrom pohovoriť. V rozbore zápasu sa tentokrát viac ako hre súpera budeme venovať analýze vlastných chýb, hráči ich, zdá sa, musia vidieť na vlastné oči.“