MUŽI - Extraliga - 10. kolo - 17. 11. 2023 15:00hod
8:6
(3:1, 1:1, 4:4)
TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA

Bránky a asistencie

4. Masár (Mitucha) – 1:0, 7. Mitucha (Masár) – 2:0, 10. Masár – 3:0, 38. N.Ondrášik (Machara) – 4:1, 42. Mitucha (N.Ondrášik) – 5:2, 45. Mitucha (N.Ondrášik) – 6:2, 54. Masár (Machara) – 7:3 (O), 60. Masár (Mitucha) – 8:6

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek – Machara 0+2, Bulejčík, Vrábeľ, A.Rendl, J.Ondrášik, Husár, Košinár – Mitucha 3+2, N.Ondrášik 1+2, Masár 4+1, Pavlíček, Babík, Mišák, Habánek, Kyselica, T.Krajčovič, Dohál. Tréner: J.Holovka

Diváci

Prvá strela na bránku prišla až v 4. minúte, dostala nás však do vedenia, keď Mituchovu dorážku z ostrého uhla pretlačil Masár do siete. V 6.minúte zlikvidoval šancu hostí Ďurmek a z protiútoku zvýšil Mitucha na 2:0. Hra bola potom vyrovnaná, možno o niečo aktívnejší boli hostia, no v 10. minúte sme skórovali opäť my. Boli sme dovtedy veľmi produktívni, no po treťom góle sme mali najsilnejšiu pasáž zápasu, no nevyšla nám presilová hra a naopak, okamžite po jej skončení využil našu veľkú chybu Banga a znížil.

Na začiatku 2.tretiny sme mali ďalšiu výhodu početnej prevahy, šancu si však počas nej vypracovali iba hostia. Od jej skončenia bolo Tsunami aktívnejším tímom, my sme si vypracovali počas nej len dve šance, Mituchovi i Mišákovi ich však zlikvidoval brankár hostí Rieger. Hostia tlačili, no v 18. minúte po krížnej Macharovej prihrávke strelou „z prvej“ Norbert Ondrášik. Mal to byť upokojujúci gól, ale upokojil nás asi aý príliš, pretože hostia korigovali stav už o tri sekundy a do šatní sme tak šli „len“ s dvojgólovým náskokom.

Tretia časť začala exportnou gólovou strelou Mituchu už v 65. sekunde a ten istý hráč upravil poďalších štyroch minútach už na 6:2. Hostia však Ďurmeka v našej bránke zamestnávali aj naďalej. Nevyužili však 34 sekundovú výhodu piatich proti trom, naopak, sami faulovali a rovnakú výhodu v trvaní 70 sekúnd sme dostali aj my. Presilovky boli však v tomto zápase slabinou na oboch stranách a tentokrát na našu smolu, pretože minútu po skončení tej poslednej sme tretí raz inkasovali. V 54. minúte dostali hostia ďalšiu presilovkovú výhodu, tento raz počas nej dokonca inkasovali, keď po dlhej kolmici Macharu úspešne zakončil únik Masár. Za stavu 7:3 sa zdalo, že je „vymaľované“, ale toto vo florbale, zdá sa neplatí. Hostia sa za tohto stavu pokúšali o dlhú power play a boli v nej mimoriadne úspešní, keď troma gólmi zápas neuveriteľne zdramatizovali a tak definitívnu víťaznú bodku dal až 11 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Masár.

I keď sme nepredviedli najpresvedčivejší výkon, tri body proti súperovi so Záhorskej Bystrice sa vždy počítajú a hlavne nás udržali v tabuľke v prvej štvorke. Bolo to dosť dôležité, pretože nasledujúce tri stretnutia odohrá naše družstvo na ihriskách súperov. V poslednom kole prvej polovice základnej časti vycestujeme do Bratislavy, kde na nás čaká v sobotu 25.11. miestny Capitol FC. Do druhej polovice vstúpime 2.decembra v Košiciach proti tamojšiemu ATU a 9.decembra odohráme predohrávaný zápas 14. kola v Prešove. Najbližším domácim zápasom by tak malo byť až mestské derby v pondelok 11.12. aj v priamom televíznom prenose na Arena Sport so začiatkom o 17,00. Veríme, že po dlhej prestávke nás prídete povzbudiť v hojnom počte.