MUŽI - Extraliga - 9. kolo - 04. 11. 2023 12:00hod
DTF DETVA JOXERS
2:14
(0:7, 0:5, 2:2)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

6. vlastný (Púpala) – 0:1, 7. N.Ondrášik (Mitucha) – 0:2 (P), 7. Pavlíček (Babík) – 0:3, 10. Mitucha (Machara) – 0:4 (O), 13. Pavlíček (P.Mišák) – 0:5, 18. Habánek (Kyselica) – 0:6, 18. Masár (N.Ondrášik) – 0:7, 21. Mitucha (Machara) – 0:8, 24. Masár (Machara) – 0:9, 30. Mitucha (Bulejčík) – 0:10 (P), 32. Mitucha (Masár) – 0:11, 36. Mitucha (Masár) – 0:12, 49. Vrábeľ (Pavlíček) – 1:13, 51. N.Ondrášik (Masár) – 1:14

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Klobučník – Machara 0+3, Bulejčík 0+1, B.Kollár, Vrábeľ 1+0, J.Ondrášik, Husár – Mitucha 5+1, N.Ondrášik 2+1, Masár 2+3, Pavlíček 2+1, Babík 0+1, P.Mišák 0+1, Habánek 1+0, Kyselica 0+1, T.Krajčovič. Tréner: J.Holovka

2:3

2:2

0:1

KUČERA - DRIENKA

18:29

83

Dá sa povedať, že v Detve bolo „vymaľované“ už po 1. tretine. Od začiatku zápasu sme mali loptičku pod kontrolou a domácich nepustili prakticky k ničomu. Prvých päť minút sme sa zahrievali na „prevádzkovú teplotu“ a v 6. minúte vyústila naša prevaha do vlastného gólu domáceho Púpalu. Od tých chvíľ góly do domácej bránky neúprosne pribúdali, skórovali sme v presilovke i v oslabení a do streleckej listiny sa zapísali všetky formácie. Stav 0:7 bol veľavravný a vypovedal jasne o tom, kto bol na ihrisku pánom.

Náš gólostroj pokračoval už od úvodnej minúty 2.tretiny, presne v polovici zápasu bolo skóre po našom druhom presilovkovom góle už 0:10 a do konca tejto časti sa zastavilo na rovnom tucte. A to ešte viackrát úspešne zasahoval striedajúci domáci brankár Weiss. Štyri góly zaznamenal počas tejto jedinej tretiny Braňo Mitucha, čo je nie každodenný zápis do štatistík. Ale keďže sme bránili v tejto časti predsa len benevolentnejšie, príležitosť vyniknúť dostal aj Klobučník v našej bránke, všetky nebezpečné situácie však vyriešil s prehľadom.

V poslednej tretine sa dočkali aj domáci, v 45. minúte využili presilovú hru na svoj prvý gól. Náš tím v záverečnej časti vo vedomí vysokého náskoku už predsa len ubral nohu z plynu, naše šance sme riešili až príliš profesorsky a ľahkovážne ich zahadzovali. O naše menšej koncentrácii svedčí aj fakt, že po vylúčení Norberta Ondrášika v záverečnej minúte a našom oddychovom čase sme inkasovali už o dve sekundy po zahájení hry. To však už nič nezmenilo na tom, že sme si pripísali na konto jasné víťazstvo a zdravo sa naladili po nevydarenej výsledkovej sérii. Za osobitnú zmienku stojí päť gólov Mituchu ako i náš posledný, 14. gól v zápase, ktorým pokoril Norbert Ondrášik hranicu 300 extraligových kanadských bodov v našom drese.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: "Neviem, či domáci mali pred nami prílišný rešpekt, ale dnes nekládli takmer vôbec žiadny odpor. My sme si všetci schuti zahrali a aj keď v záverečnej tretine už chýbal väčší dôraz a koncentrácia, musíme byť dnes spokojní. Po nepríjemnej výsledkovej šnúre, ktorú sme si z časti spôsobili aj sami, je to pre nás ten správny impulz do práce počas reprezentačnej prestávky. Škoda dvoch zbytočne inkasovaných gólov, ale pri takomto vývoji zápasu sú drobné zaváhania asi zákonité.“