MUŽI - Extraliga - 8. kolo - 01. 11. 2023 15:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
6:7p
(2:0, 3:2, 1:4 - 0:1)
FBK NIŽNÁ

2. Bulejčík (Seriš) – 1:0, 16. Vrábeľ (Masár) – 2:0, 31. Masár (Mitucha) – 3:2, 33. Masár (Machara) – 4:2, 35. Masár (N.Ondrášik) – 5:2 (P), 41. Masár (Vrábeľ) – 6:2

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek – Vrábeľ 1+1, Machara 0+1, B.Kollár, J.Ondrášik, Habánek, A.Rendl, Dohál, Husár – Mitucha 0+1, N.Ondrášik 0+1, Masár 4+1, Seriš 0+1, Babík, Bulejčík 1+0, Pavlíček, Kyselica, P.Mišák, T.Krajčovič. Tréner: J.Lamačka

0:3

1:0

0:0

DRIENKA - KRUŽEL

20:17

228

Do zápasu sme vstúpili sľubne, z prvej vážnejšej akcie nás dostal už v 2.minúte do vedenia po Serišovej prihrávke Bulejčík. V nasledujúcich minútach si vypracovali obe družstvá pár streleckých príležitostí, ale obaja brankári, Ďurmek i Kepšta, boli namieste. Zhruba od 10. minúty sa začal výraznejšie presadzovať náš tím, získali sme jasnú optickú prevahu a v 16. minúte upravil zblízka Vrábeľ na 2:0. Súpera sme až do konca tretiny do ničoho vážnejšieho nepustili.

Aj do druhej časti sme vstúpili aktívne, no prvé naše zaváhanie využil súper na zníženie a o minútu nato mohlo byť vyrovnané. Ďurmek síce zasiahol úspešne, no o ďalšie dve minúty sa mu to po ďalšej našej chybe už nepodarilo. Napriek tomu aktivita ostávala naďalej na našich florbalkách. V 28. minúte síce nepremenil Šimon Masár trestné strieľanie, no v čase od 31. do 35. minúty si to plne vynahradil jedným z najrýchlejších hetrikov v sezóne, pričom jeden gól bol krajší ako druhý. V tom čase bolo na ihrisku prakticky len jedno družstvo, hostia pôsobili viac-menej odovzdaným dojmom a nikomu z prítomných by v tých chvíľach nenapadlo, že by sme o víťazstvo mohli prísť.

A o to menej, že už v 9.sekunde záverečnej časti pridal Masár aj svoj štvrtý úspešný zásah a upravil náš náskok na štvorgólový. Ťažko povedať, z akých príčin sme od tých chvíľ v zápase, ktorý sme mali jasne pod kontrolou, začali kopiť chybu na chybu. Tá prvá prišla už o minútu po našom šiestom góle a do 5.minúty sa hostia dostali štvrtým gólom do zápasu. Presilovú hru pri vylúčení Latku sme potom nevyužili, naopak, skutočne kurióznym vlastným gólom hostia v 54. minúte znížili a v 57. min. aj vyrovnali. Treba povedať, že v tretej tretine sme sa dopustili veľkého množstva taktických i individuálnych chýb a úplne sme stratili kontrolu nad zápasom. Všetko to ešte vyvrcholilo v predĺžení, keď najprv Ďurmek reflexívne zneškodnil trestné strieľanie Regulyho, no naša nádej zhasla už po ôsmich sekundách, po ktorých sme dovolili Regulymu definitívne rozhodnúť.

Prehrali sme teda zápas, ktorý sme asi prehrať nemali, ale aj taký je florbal. Teraz je potrebné rýchlo si vyčistiť hlavy, z prehry nerobiť tragédiu a sústrediť sa na ďalší zápas, ktorý odohráme už túto sobotu na pôde nováčika v Detve. Potom nasleduje reprezentačná prestávka a všetci veríme, že počas nej sa tím definitívne ukľudní, popracuje na chybách a skoncentruje na ďalšie zápasy. To, že sa nám prihodili tri porážky za sebou neznamená, že by sme mali prepadať pesimizmu a skepse. Kto je silný, po každom údere vstane a bude ešte silnejší. A to musíme teraz dokázať.

Preto Vás radi privítame na ďalšom zápase dňa 17. novembra, kedy hostíme o 15,00 hod. nášho vlaňajšieho finálového súpera, Tsunami Záhorská Bystrica. Ostaňte nám verní. Ďakujeme všetkým fanúšikom za dnešnú návštevu v Mestskej športovej hale v Trenčíne.

HLASY PO ZÁPASE:

Šimon MASÁR, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: "V pondelok nás prehral súper, dnes sme sa prehrali sami. Dve tretiny dobre bránime, tretiu akoby sme podcenili a sa spoliehali sa, že to uhrá pár hráčov. Bohužiaľ dnes pri nás nestálo ani šťastie a neboli sme dostatočne dôrazní pred našou bránou. Pred hráčmi ako Reguly sú to smrteľné chyby. "

Tomáš REGULY, hráč FBK Nižná: "Sme neuveriteľne šťastní z tohto víťazstva a že berieme dva body. Šli sme sem vo veľmi oklieštenej zostave. Začiatok sme totálne zaspali, ale potom sme sa zomkli. Do tretej tretiny sme vstúpili ako jeden tím. Bojovali sme jeden za druhého, povzbudzovali sa. Prejavilo sa to na výsledku, herne aj gólovo."

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Juraj LAMAČKA: "Prvé dve tretiny si myslím, že sme mali zápas relatívne pod kontrolou. To, čo sa udialo v tretej, je pre mňa až nepríjemné prekvapenie. Stratiť náskok 6:2 po štyroch individuálnych chybách... Dve nezmyselné straty, cúvanie pred hráčom, vlastný gól... Ideme do predĺženia, niečo si povieme a aj napriek tomu hráč na ktorého upozorňujeme 62 minút rozhodne. Pre mňa nepochopiteľné."

NIŽNÁ: Matúš STAROŇ: "V tretej tretine sme konečne začali hrať to, čo máme hrať a čo hráme doma. Vonku sme ešte nevyhrali, vždy sme boli zaspatí celé tretiny. Dnes sme sa našťastie aspoň v tretej zobudili a stačilo to aspoň na dva body."