Klobučník – N.Ondrášik, Machara 1+0, Vrábeľ, J.Ondrášik, Dohál, B.Kollár, Košinár, Husár – A.Rendl, Masár, Bulejčík 0+1, Seriš 1+0, Kyselica, Babík, Habánek, P.Mišák, Pavlíček, T.Krajčovič. Tréneri: J.Holovka, J.Lamačka

KUČERA - KUBAŠČÍK

Rozhodcovia

14:29

Strely na bránku

Náš zápas 7. kola so Žilinou v televíznej dohrávke bol súbojom tímov, ktoré okupovali špičkové miesta v extraligovej tabuľky. Tá bola pred dnešným zápasom mimoriadne vyrovnaná. Hralo o pozíciu tabuľkového lídra, šlo o klasický „šesťbodový“ zápas. Čo viac si možno z hľadiska z hľadiska príťažlivosti želať? Žiaľ ale, domácim priaznivcom nepriniesol zápas asi práve najlepší zážitok, pretože Žilina nás prevýšila takmer vo všetkých smeroch a zaslúžene nás obrala o všetky body.

Na dôležitý zápas sme nemohli z rôznych príčin nastúpiť v najsilnejšom zložení a na našej hre to bolo od samého začiatku poznať. Prvú vážnejšiu príležitosť mal síce vo 4.minúte Mišák, gól dali po niekoľkých sekundách hostia. Treba ale povedať, že po celú tretinu pôsobili oveľa kompaktnejším dojmom a zatiaľ čo my sme si nevypracovali žiadnu ďalšiu vážnejšiu šancu, Klobučník v našej bránke sa mal čo obracať.

Od začiatku 2.tretiny urobil tréner Holovka zmeny v zostave, ale pomer síl na ihrisku to výraznejšie neovplyvnilo. Hostia boli rýchlejší, kombinačne zdatnejší a napriek tomu, že Klobučník v našej bránke predviedol viac ako dosť parádnych zákrokov, pridali Žilinčania do jeho bránky ďalšie dva góly a v polovici zápasu bolo už 0:4. Aj keď snahu našim chlapcom snahu uprieť nemožno, nevychádzalo nám takmer nič. Presadili sme sa až v samom závere tretiny, keď počas jedinej našej presilovej hry nastrelil najprv Norbert Ondrášik nechytateľnou delovkou brvno a sekundu pred jej skončením predsa len znížil svojím premiérovým gólom v sezóne po Bulejčíkovej prihrávke Seriš.

Na začiatku záverečnej tretiny sme vyvinuli maximálnu snahu pobiť sa s nepriaznivým vývojom a keď v 43. minúte Machara priamo zo štandardky znížil na dvojgólový rozdiel, zablikala nám iskrička nádeje. Ale ako sa ukázalo, reálna nádej to nebola. Hostia si priebeh zápasu kontrolovali a prvý klinec do našej rakvičky zatĺkli presne 5 minút pred koncom zápasu, keď Jančo upravil na 2:5. Do konca zápasu pridali ešte ďalšie dva presné zásahy a potvrdili tak svoje zaslúžené víťazstvo. Svedčí o tom aj pomer striel na bránku, prestrieľali nás úplne jasne.

Zápas nám teda nevyšiel, ale ako spieva v jednej zo svojich piesní Michal David „i takové dny jsou“. Treba sa z porážky otriasť veľmi rýchlo, pretože už pozajtra, v stredu 1.novembra, hostíme doma o 15,00 nebezpečnú Nižnú. Veríme, že nám napriek prehre ostanete verní a prídete našich chlapcov povzbudiť. Určite budú Vašu podporu potrebovať.

Ohlasy trénerov

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: "Bohužiaľ, dnešný zápas nám absolútne nevyšiel. Žilina bola lepšia úplne vo všetkom. V pohybe, rýchlosti, hre na lopte, koncovke. My sa z toho musíme poučiť a začať robiť veci, ktoré nás zdobili pred rokom, či dvomi. Musíme na sebe veľmi zapracovať. Do play-off však zostáva dostatok času na to, aby sme to zvládli. Teraz nás však čaká už o dva dni ďalší zápas. Musíme sa otriasť, zabudnúť na túto prehru, no poučiť sa z chýb a plne sa koncentrovať na ďalšie stretnutie."

ŽILINA: Daniel BARÁNEK: "Do každého zápasu nastupujeme s cieľom podať čo najlepší výkon a získať tri body. Chceli sme odohrať kvalitný zápas, ktorý bol pred televíznymi obrazovkami. Mne sa tento zápas páčil a verím, že sme fanúšikov florbalu potešili. Bolo vidieť, že majstrovi odišlo viacero hráčov, chýbali strelci Kvasnica a Mitucha. Upozorňoval som svojich hráčov na tlak domácich v tretej tretine za stavu 4:2. Som rád, že sme tlak súpera ustáli, nehralo sa zákerne. V oboch tímoch hralo veľa mladých chlapcov, ktorí potrebujú čas, aby sa mohli zlepšovať. Gratulujem svojmu mužstvu k zisku troch bodov na pôde úradujúceho majstra, ktoré sú pre nás veľmi cenné. Po desiatich rokoch sme porazili Trenčanov v ich domácom prostredí."