MUŽI - Extraliga - 6. kolo - 14. 10. 2023 14:00hod
FK FLORKO KOŠICE
12:9
(2:3, 8:1, 2:5)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

7. Babík (J.Ondrášik) – 0:1, 8. Masár (Machara) – 0:2, 13. Duran (J.Ondrášik) – 2:3, 34. Bulejčík (Masár) – 7:4, 45. N.Ondrášik (Machara) – 10:5 (P), 47. Bulejčík (Mitucha) – 10:6, 51. Masár (Machara) – 10:7, 54. Machara (Masár) – 10:8, 59. Masár – 11:9 (O)

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek (30. Klobučník) – Machara 1+3, N.Ondrášik 1+0, Vrábeľ, J.Ondrášik 0+2, Habánek, B.Kollár – Mitucha 0+1, Masár 3+2, Bulejčík 2+0, Babík 1+0, Duran 1+0, Seriš, Kyselica, Pavlíček, A.Rendl. Tréner: J.Holovka

2:2

1:1

0:1

DRIENKA - KRUŽEL

27:25

84

Všetko sa to začalo sľubne. V 69. sekunde síce nepremenil Seriš trestné strieľanie, no na prelome siedmej a ôsmej minúty sme šli po góloch Babíka a Masára do dvojgólového vedenia. V 12. minúte domáce Florko ale v priebehu necelej pol minúty zlepenými gólmi stav vyrovnať. Bolo dobré, že sme sa z tohto rýchlo otriasť, Duranovým gólom sme sa ostali zanedlho znova do vedenia a do šatní sme odchádzali s jednogólovým vedením.

V druhej tretine sme úplne vypadli z tempa a prispôsobili sa pomerne statickej hre domácich. Florko nás dokonale trestalo z rýchlych protiútokov po našich individuálnych chybách a v čase medzi 27. až 30. minútou nám strelilo štyri rýchle góly, čo sa samozrejme ukázalo ako rozhodujúca fáza zápasu. Po šiestom góle vystriedal Ďurmeka v našej bránke Klobučník, no aj on odolával rozbehnutému Florku len necelé dve minúty a do konca tretiny inkasoval štyrikrát. Po siedmom góle Florka sme sa síce ešte skúsili vzoprieť nepriaznivému vývoju gólom Bulejčíka v 34. minúte, no domáci kontrovali v priebehu necelej minúty a bolo jasné, že sú definitívne na koni. Valcovali nás ďalej a desiatka nás neminula ešte do konca tejto časti hry. Výsledok tejto tretiny (1:8) je určite negatívnym rekordom v histórii klubu.

V poslednej tretine sa hralo už len o našu česť a zachovať si ju sa chvalabohu aj podarilo. Prvé vylúčenie domácich využil na skorigovanie skóre v presilovke Norbert Ondrášik a krátko na to prikrášlil výsledok svojím druhým gólom v zápase Bulejčík. A keď desať minút pred koncom znížil Masár na trojgólový a o necelé štyri minúty Machara na dvojgólový rozdiel, domácich sme dokonca dokázali značne vyrušiť z ich komfortnej zóny. Ukázali sme svoju silu, na zisk čo len bodu to ale pochopiteľne už nestačilo, domáci svojím jedenástym gólom definitívne potvrdili svoj zaslúžený trojbodový zisk. O víťazovi rozhodla zbabraná druhá tretina, náš záverečný finiš len potvrdil porekadlo, že „krava sa chytá za rohy a nie za chvost“. Ale dôležité bolo, že sme bojovali až do konca a aspoň odvrátili hroziaci debakel. V nervóznom závere sme však inkasovali ešte dvanásty gól v oslabení pri hre troch proti štyrom.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Myslím si, že sme k zápasu nepristúpili dostatočne zodpovedne. Začali sme dobre, ale prvú tretinu sme mali jednoznačne vyhrať vyšším rozdielom. Naša koncovka bola ale dosť žalostná a ľahkovážna, a tak sme súpera zbytočne nechali na dostrel. V druhej tretine sme si asi mysleli, že súper sa porazí sám. Bola z hľadiska osobnej i kolektívnej zodpovednosti bola vyloženým prepadákom. Takmer všetky situácie sme riešili zle a príliš nás nepodržali ani brankári. Náš finiš v záverečnej tretine bol síce dosť razantný, ale ak pustíte súpera do takého náskoku, ako sme to urobili my, je to už takmer neriešiteľné. Dostali sme teda zaslúženú výchovnú facku a ja dúfam, že prišla v pravý čas a bude pre nás do ďalšieho priebehu súťaže užitočná.“