MUŽI - Extraliga - 5. kolo - 07. 10. 2023 17:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
7:5
(1:4, 3:0, 3:1)
ŠK LIDOBRATISLAVA

7. Masár (Mitucha) – 1:1, 26. Vrábeľ (J.Ondrášik) – 2:4, 32. Masár (Bulejčík) – 3:4, 38. Mitucha (Masár) – 4:4 (O), 47. Bulejčík – 5:4 (P), 49. Machara (J.Ondrášik) – 6:4, 50. Machara (Masár) – 7:4

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Klobučník – N.Ondrášik, Machara 2+0, J.Ondrášik 0+2, Vrábeľ 1+0, Habánek, Košinár, B.Kollár – Mitucha 1+1, Masár 2+2, Bulejčík 1+1, Kyselica, Duran, A.Rendl, Pavlíček, Babík, Mišák, T.Krajčovič. Tréner: J.Holovka

3:2

1:0

1:0

P.BULKO - MÉSAROŠ

22:21

228

Vstup do zápasu nám nevyšiel, hostia šli do vedenia už v 62. sekunde. Nasledovali tri naše nepremenené príležitosti, no vyrovnali sme až z tej štvrtej, keď Mituchovu strieľanú prihrávku tečoval úspešne pred brankárom Masár. Žiaľ, ešte v tej istej minúte šli opäť do vedenia hostia. Boli nebezpečnejší, ťažkosti nám robili najmä nebezpečné prihrávky z roku ihriska a po jednej z nich sme v 14. minúte inkasovali po tretí raz. A osem sekúnd pred koncom sme si vypili po štvrtom presnom zásahu hostí kalich horkosti až do dna. Tretina sa nám nevydarila, urobili sme v nej nezvykle veľa nepresností vzadu a smerom dopredu sme sa nepresadili.

Už v 20. sekunde druhej časti vyrazil brankár hostí reflexívne teč Masára priamo zo vzduchu. Začali sme hrať aktívnejšie, ale ďalšie šance sa rodili ťažko. Až v 26.minúte dorazil zblízka Duranovu strelu do siete Dominik Vrábeľ a postupne sme začali vstávať z popola. Po ubránenom oslabení skóroval v čase 32:00 po snáď najkrajšej akcii zápasu po ose Machara – Bulejčík – Masár posledne menovaný a znížil na rozdiel jediného gólu. V 36. minúte bol vylúčený Bulejčík, no z protiútoku vyrovnával v oslabení po Masárovej prihrávke Mitucha a začínalo sa prakticky odznova.

V tretej časti sa pomerne dlho čakalo, na čiu stranu sa zápas preklopí. Boli sme v tom čase už lepším tímom, súpera loptička už až tak neposlúchala, ale strelecky sme sa presadili až počas presilovej hry, do vedenia nás dostal Bulejčík. Onedlho prišli hviezdne chvíle Matúša Macharu: najprv po úniku vymietol v 49. minúte pavučinku v hornom rohu bratislavskej bránky a o minútu skvele zakončil kombináciu s Masárom. Zdalo sa, že je vymaľované, ale súper po peknej kombinácii predsa len znížil a keď sme mu zlým striedaním ponúkli zadarmo presilovkovú príležitosť, museli sme sa o výsledok ešte obávať. Ubránili sme sa však, naopak, Mitucha nastrelil počas nej brvno a zápas sme už profesorsky dotiahli do víťazného konca. Víťazstvo je to o to cennejšie, že sme sa proti silnému súperovi dokázali vyrovnať s nepriaznivým vývojom zápasu.

Ďalšie kolo prinesie o týždeň v Košiciach súboj tabuľkových lídrov proti Florku a na najbližší domáci zápas vás pozývame v stredu 1.novembra, kedy hostíme o 15,00 FBK Nižná.

HLASY PO ZÁPASE:

Matúš MACHARA, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: „Vedeli sme, že to nebude jednoduchý súper. Hovorili sme si to aj v kabíne pred zápasom. Ale prvú tretinu sme zaspali. Po tej spŕške štyroch gólov sme si povedali, že takto to nejde. Dovolím si tvrdiť, že od druhej tretiny sme boli lepším tímom, aj keď sme prehrávali. Zomkli sme sa a šli si po víťazstvo. “

Ondrej GAŽÍK, hráč ŠK Lido Prírodovedec Bratislava: „My sme mali prvú tretinu ako z partesu a Trenčín nám ukázal, kde je jeho sila. Po minulé roky zbieral skúsenosti a teraz ich pretavil. My sme si asi mysleli, že sa to dohrá samé. Ale florbal sa hrá na tri tretiny a tie treba dohrať na 100%. Poľavili sme, prestali sme hrať. Trenčín využil svoje šance a vyškolil nás z efektivity.“

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Po prvej tretine som musel chlapcov „pochváliť“, bola perfektná. Evidentne to pomohlo. Od druhej tretiny naša hra začala vyzerať ako florbal. Som rád, že sme to zvládli otočiť, ale nebolo to vôbec jednoduché. Takýto nástup do zápasov si nemôžeme dovoliť. “

ŠK LIDO BRATISLAVA: Jakub HORECKÝ: „Prvá tretina nám vyšla takmer dokonale. Plnili sme do útoku aj do obrany to, čo sme chceli. Ukázalo sa to na výsledku. Potom som mal pocit akoby sa chalani zľakli, že vyhrávame v Trenčíne a že sa ich dá poraziť. Treba ale uznať aj kvality súpera. Od druhej tretiny začali hrať Trenčania oveľa lepšiu kombinačnú hru a na to sme žiaľ nedokázali zareagovať.“