MUŽI - Extraliga - 4. kolo - 30. 09. 2023 11:30hod
EXEL SNIPERS BRATISLAVA
3:12
(2:3, 0:5, 1:4)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

1. Mitucha (N.Ondrášik) – 0:1, 13. Mitucha (N.Ondrášik) – 0:2 (P), 15. Bulejčík (Machara) – 1:3, 27. Mitucha (Bulejčík) – 2:4, 28. Machara (Mitucha) – 2:5 (P), 30. Bulejčík (Machara) – 2:6, 35. Mitucha (Bulejčík) – 2:7, 40. A.Rendl (Babík) – 2:8, 47. Mitucha (Bulejčík) – 3:9, 51. Babík (Mitucha) – 3:10, 53. Vrábeľ (Habánek) – 3:11, 60. Pavlíček (Vrábeľ) – 3:12

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek – Machara 1+2, Vrábeľ 1+1, J.Ondrášik, A.Rendl 1+0, Habánek 0+1, Košinár – Mitucha 5+2, N.Ondrášik 0+2, Bulejčík 2+3, P.Mišák, Duran, Kyselica, Babík 1+1, Pavlíček 1+0. Tréner: J.Holovka

3:1

0:2

0:0

TURLÍK - HLAVÁČ

21:33

V zostave bez Masára a Seriša, ale už s Macharom sme skóre otvorili už v 32.sekunde, autorom bol Mitucha. Ďalšia naša prevaha bola dosť dlho bez výraznejších šancí. Až v 8.minúte sa dostal do ďalšej Mitucha, tentokrát však úspešný nebol. Šancí však postupne pribúdalo, ale presadili sme sa až v 13.minúte počas presilovky, zakončovateľom bol opäť Mitucha. O minútu však domáci z protiútoku znížili, na čo odpovedal o ďalšiu necelú minútu naším tretím gólom Bulejčík. Naša prevaha sa stupňovala, v 17.minúte sme dostali príležitosť druhej presilovej hry, súpera sme zvierali v kliešťach, ale bez gólovej koncovky. Naopak, vylúčený Steller po naskočení z trestnej lavice zaznamenal z brejku druhý gól domácich a tak do šatní sme šli len s jednogólovým náskokom.

Druhá časť zápasu sa začala šancami na oboch stranách, dvakrát sa musel vyznamenať Ďurmek. V 27.minúte sa však po Bulejčíkovej prihrávke po tretí raz v zápase presadil Mitucha a od tých chvíľ sme už boli pánmi na ihrisku a góly padali len na jednu stranu, do domácej bránky. Najprv sa v presilovke presadil Machara, v polovici zápasu Bulejčík, o päť minút nato aj po štvrtý raz Mitucha a v samom závere po Babíkovej prihrávke Rendl. Skóre tretiny 0:5 hovorí za všetko, po siedmom góle už domáci tréner bol nútený siahnuť aj po oddychovom čase.

Tretiu tretinu sme začali s až príliš bohorovným pokojom, domáci si vypracovali viacero šancí. Hneď prvú z nich premenil strelou „do vinkľa“ Pacek, ostatné zlikvidoval spoľahlivý Ďurmek. V 45. minúte bol vylúčený Kyselica, počas oslabenia sme však domácich nepustili vôbec k ničomu. Naopak, po jej skončení zostrelil domácich Snajperov deviatym ostrým nábojom Bulejčík. A prišiel aj desiaty, po vzornej kombinácii po osi Bulejčík – Mitucha bol jeho autorom Babík. Do konca zápasu sa ešte presadili svojimi premiérovými zásahmi v sezóne aj Dominik Vrábeľ a Matúš Pavlíček, a tak konečný počet presných zásahov do domácej siete sa zastavil na čísle dvanásť.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Jednoznačné zaslúžené víťazstvo. Teší ma predovšetkým finálna fáza, ale stále nám chýba medzihra a značné nedostatky má aj naša obranná fáza. Musíme na nich jednoznačne popracovať a nezaspať na vavrínoch. Treba však zohľadniť aj to, že sme opäť nastúpili v improvizovanej zostave, čo nikdy nie je jednoduché. Nikto z hráčov ma ale nesklamal, bojovali a zápas držali pevne v rukách. Lido bude však o týždeň asi vážnejšou previerkou.“