MUŽI - Extraliga - 3. kolo - 24. 09. 2023 16:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
9:3
(2:0, 3:3, 4:0)
FBC ALKOHOL ONLINE.SK PREŠOV

5. Duran (Bulejčík) – 1:0, 6. Mitucha (Masár) – 2:0, 26. Masár – 3:2, 30. A.Rendl (Mitucha) – 4:2, 31. Bulejčík (Seriš) – 5:2, 45. Mitucha (N.Ondrášik) – 6:3, 48. Bulejčík (N.Ondrášik) – 7:3, 54. N.Ondrášik (Bulejčík) – 8:3 (P), 57. Mitucha (Masár) – 9:3

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Klobučník – Vrábeľ, N.Ondrášik 1+2, J.Ondrášik, Bulejčík 2+2, Habánek, Dohál, Husár, Košinár – Mitucha 3+1, Masár 1+2, A.Rendl 1+0, Kyselica, Duran 1+0, Seriš 0+1, T.Krajčovič, Babík, Pavlíček. Tréner: J.Holovka

5:2

1:2

0:0

KUČERA - KUBAŠČÍK

21:19

208

V prvej šanci sa ocitol domáci Vrábeľ, zblízka však loptičku ponad hosťujúceho brankára nedostal. Už v 5.minúte sa po peknej akcii presadil Duran a o deväťdesiat sekúnd úspešne zakončoval do prázdnej bránky po Masárovej prihrávke Mitucha. Boli sme aktívnejší, mali sme aj šance, najväčšiu asi v 15.minúte Duran, ktorý zblízka minul odkrytú bránku. V závere tretiny hostia dostali príležitosť dvoch presiloviek za sebou. Tej prvej sme sa ubránili, dve sekundy pred koncom tej druhej však na začiatku druhého dejstva Sikorjak znížil. Úvod tejto časti sme nezvládli, lebo už o 20 sekúnd hosťujúci Hrabovský vyrovnal a vzápätí musel likvidovať ďalšiu tutovku hostí Klobučník. Hostia sa začali viac strelecky osmeľovať, našťastie v 26.minúte Masár po skvelom individuálnom úniku strhol opäť vedenie na našu stranu. O štyri minúty využil chybu v rozohrávke hostí Mitucha a naservíroval loptičku pred prázdnu bránku Rendlovi, ktorý sa už pomýliť nemohol. V polovici zápasu sa blysol skvelou prihrávkou tentokrát Seriš a Bulejčík namieril presne. O ďalšie dve minúty pri hre štyroch proti štyrom sa ocitli v skvelej príležitosti hostia, ale prestrelili prázdnu Klobučníkovu bránku. Presne dve minúty pred koncom bol vylúčený Kyselica a už po piatich sekundách si dal neuveriteľne nešťastného „vlastenca“ oslávenec Noro Ondrášik a hostia sa dostali späť do hry. A to sme aj do tretej tretiny nastupovali v oslabení, keď pol minúty pred koncom tej druhej bolvylúčený Masár. Tentokrát sme sa však ubránili a opraty zápasu sme chytili do rúk. V 43. minúte síce ešte pohotové Duranovo zakončenie po kolmici Rendla hosťujúci Sninčák vychytal, no potom sme sa už začali presadzovať aj gólovo. „Ranu istoty“ dal v 45.minúte opäť do odkrytej bránky Mitucha po prihrávke N.Ondrášika, ten istý hráč asistoval aj o tri minúty neskôr pri góle Bulejčíka a sám sa gólovo presadil gólom šesť minút pred koncom v presilovke na 8:3. Konečné skóre pečatil svojím hetrikovým gólom Mitucha.

Zvíťazili sme teda pomerne vysoko a zaslúžene, ale opäť sa ukázalo, že „povinné“ víťazstvá sa nerodia zvyčajne ľahko. Prešov nás aj s určitou dávkou šťastia dve tretiny trápil, ale tú záverečnú sme zvládli herne aj gólovo najlepšie. Svoj jubilejný zápas oslávil Noro Ondrášik troma bodmi. Aj po treťom kole ostávame teda bez bodovej straty na 2.mieste tabuľky o skóre za košickým Florkom. Najbližší zápas nás čaká v sobotu 30.9. v Bratislave proti Snipers s netradičným začiatkom o 11,30 hod. V domácom prostredí sa Vám naši chlapci predstavia o týždeň nato, keď 7.10. hostíme ďalší bratislavský tím ŠK Lido Prírodovedec. Začiatok je o 17,00 a srdečne Vás naň pozývame.

HLASY PO ZÁPASE:

Filip KOŠINÁR, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: „Ďakujem trénerovi za príležitosť zahrať si v extralige mužov. Výkon nášho mužstva bol kolísavý. Prvá tretina bola celkom dobrá, druhá už menej. V tretej sme zabojovali a víťazstvo je doma.“

Martin SIKORJAK, hráč FBC DAG Prešov: „Dobrý zápas, lietalo sa hore-dole, bojovnosť na oboch stranách. Žiaľ, Trenčín dal dnes viac gólov. Musíme makať na tréningoch a poriadne regenerovať. Nemáme na výber. To, čo sme v lete zameškali, musíme teraz dobehnúť. Je to naša chyba. “

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Máme tri body a to je fajn. No náš florbal nie je úplne taký, ako by mal byť, je to skôr boj. Ale zlepšujeme sa, a máme prakticky celú základnú časť na vychytanie múch. Počítame s tým, že to nebude ideálne, ale je dôležité, že hráme na 100 %.“

MIKULÁŠ PREŠOV: Lukáš MIKLUŠ: „Boríme sa s kondíciou a taktickými nedostatkami. Avšak tento zápas, hoci tomu výsledok nenapovedá, by som až tak negatívne nehodnotil. Myslím, že minimálne dve tretiny sme boli domácim vyrovnaným partnerom. Výsledok nie je pozitívny, ale naše výkony majú stúpajúcu tendenciu. Prešov by som ešte rozhodne neodpisoval.“