MUŽI - Extraliga - 2. kolo - 15. 09. 2023 18:00hod
FK AS TRENČÍN
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

12. Mitucha – 1:1 (P), 27. A.Rendl (Masár) – 1:2 (P), 59. Kyselica (Bulejčík) – 2:3 (O)

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Ďurmek – N.Ondrášik, Bulejčík 0+1, Vrábeľ, J.Ondrášik, Habánek, Husár, Dohál – Mitucha 1+0, Masár 0+1, A.Rendl 1+0, Mišák, Duran, Seriš, Kyselica 1+0, Babík, T.Krajčovič, Pavlíček, P.Bičan. Tréner: J.Holovka

3:5

0:2

0:1

KUČERA - KUBAŠČÍK

26:24

Začalo sa obojstranne opatrne, niekoľko dlhých minút sa až na „pološancu“ Masára nedialo vôbec nič. Hneď prvá strela na našu bránku v 8.minúte bola však z kategórie nechytateľných a súper šiel do vedenia. Pár ďalších šancí na oboch stranách potom zlikvidovali brankári a tak zmenu skóre priniesla až naša prvá presilová hra v zápase, ktorú po pár sekundách zakončil gólom Mitucha. Po vyrovnávajúcom góle sme ovládli hru, vytvorili sme si aj šance, no náš gól v 13. minúte pre vysokú hokejku správne neplatil, v dobrom postavení nespracoval loptičku pred brankárom domácich Bulejčík a o pár sekúnd Mišák zblízka prestrelil.

V úvodnej minúte druhej časti sme pustili súpera do dvoch šancí, ich zakončenie však nebolo presné. Naopak, pri druhej našej presilovke trafil Bulejčík najprv hornú žŕdku, no jedenásť sekúnd pred jej skončením sa predsa len presadil Rendl. V 27. minúte opäť tesne minul Mišák, začali sme zasa preberať iniciatívu, no stačil jediný skvele zakončený protiútok domácich a v polovici zápasu bolo vyrovnané. Svoju prvú početnú prevahu v zápase domáci našťastie nevyužili, no až do konca tretiny si vypracovali viacero šancí, pri ktorých nás podržal spoľahlivý Ďurmek.

V úvode záverečnej tretiny sme ustáli aj druhé oslabenie, počas neho mal ďalšiu veľkú šancu, už tretiu v zápase, Patrik Mišák. Inak sa nám ale príliš nedarilo, oveľa viac šancí si vypracovali domáci, skvelý Ďurmek však čaroval. Paradoxne najviac príležitostí sme si vypracovali počas hry v oslabení a nebolo ich práve málo. Nakoniec nám to tam v oslabení predsa len padlo, keď Bulejčíkovu prihrávku v 59. minúte nekompromisne zakončil nováčik Kyselica. Záver bol veľmi nervózny, priniesol ďalšie vylúčenie na našej strane, no najtesnejšie víťazstvo sme už ubránili.

I keď dnešný výkon nášho družstva nepatril medzi tie, ktoré by sme si dali v klubovej vitríne do zlatého rámčeka, každé víťazstvo v derby sa počíta. Trenčiansky hrad tak svojho pána nezmenil, ale ubránili sme ho len s maximálnym vypätím síl. Napriek tomu, že nás loptička príliš neposlúchala, chýbal nám kvalitný prvý dotyk, že sme sa trápili v koncovke a v hre piatich proti piatim sme sa nepresadili ani jediný raz, čo je u nás skutočná rarita. Zápas sme teda tentokrát naozaj len „ubojovali“, ale práve to je na ňom také cenné.

ŠK 1. FBC TRENČÍN:Jan HOLOVKA: „Z našej strany veľmi nervózný zápas. Mali sme si viac veriť. Niektorí hráči nastúpili zbytočne nervózni a so strachom hrať. Pritom súper nič nepredviedol, len našou nervozitou bol zápas zbytočne vyrovnaný. Viac sme bojovali o loptičku, než hrali florbal. Dnes je výsledok asi jediné pozitívum. Musím ešte vyzdvihnúť Duška Ďurmeka, zachytal skvele. Zaslúžene najlepší hráč zápasu a výhra je jeho zásluha. Musíme si zvyknúť, že sme v takejto zostave a musíme bojovať. Viem, že to bolo derby, a to vždy býva vyhrotené. Zbytočne sme sami na seba vyvinuli tlak a vytvorili drámu. No máme tri body, vyhrali sme derby, a to nám môže pomôcť do ďalších zápasov. No nemôžeme sa uspokojiť a musíme pracovať ďalej.“