MUŽI - Extraliga - 1. kolo - 09. 09. 2023 17:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
1. FBC FLORBAL TRENČÍN
6:1
(1:0, 2:1, 3:0)
FaBK ATU KOŠICE

Bránky a asistencie

6. Masár (A.Rendl) – 1:0, 35. Duran (Habánek) – 2:1, 35. Mitucha (A.Rendl) – 3:1, 44. Bulejčík (Masár) – 4:1 (P), 45. Bulejčík (Masár) – 5:1, 53. Duran (Masár) – 6:1 (O)

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Klobučník – N.Ondrášik, Bulejčík 2+0, Vrábeľ, J.Ondrášik, Habánek 0+1, Košinár – Mitucha 1+0, Masár 1+3, A.Rendl 0+2, Mišák, Duran 2+0, Seriš, Kyselica, Babík, Dohál. Tréner: J.Holovka

3:2

Vylúčenia

1:0

Využitia

1:0

V oslabení

GAVLAS - MIK

Rozhodcovia

25:20

Strely na bránku

245

Diváci

V prvých dvoch minútach mali oba tímy po jednej vyloženej šanci, brankári však boli v oboch prípadoch namieste. V 5. a 7. minúte nastrelili hostia dvakrát žŕdku našej bránky, no po tej druhej otvoril skóre z protiútoku Šimon Masár. Hráči ATU pôsobili v prvej časti kompaktnejším dojmom, strelecky sme však prekvapivo boli o niečo aktívnejší my.

Na začiatku 2.tretiny vytlačil Klobučník nebezpečnú strelu hostí do žŕdky a vzápätí musel likvidovať ďalšie tri za sebou. V 24. minúte sa zranil strelec vedúceho gólu Masár a do konca tretiny sa už na ihrisku neobjavil. O tri minúty nato prekĺzla nepodarená „šuchtavá“ strela Navrátila pod Klobučníkovým telom do bránky a bolo vyrovnané. Hostia postupne začali preberať iniciatívu a keď sa zdalo, že sa definitívne dostanú „na koňa“, schladili ich iniciatívu dvoma zlepenými gólmi Duran a Mitucha. Zatiaľ čo pre Durana to bol premiérový gól v našom drese, pre Mituchu jubilejný štvorstý extraligový kanadský bod.

V záverečnej časti sa do hry vrátil Šimon Masára pripísal si v nej tri asistencie. V 44. minúte využil Bulejčík našu prvú presilovku v zápase a zaznamenal jubilejný štvortisíci gól nášho tímu v extralige. Ten istý hráč o minútu neskôr otvoril aj našu piatu tisícku a zvýšil na 5:1. Od tých chvíľ sme už zápas definitívne kontrolovali a skvelou čerešničkou na torte bol gól Durana v oslabení v 53. minúte. Česká dvojica rozhodcov viedla zápas s prehľadom.

Víťazstvo sa nerodilo tak ľahko, ako by tomu nasvedčoval výsledok, ale za disciplinovaný výkon sme si ho zaslúžili. Rozhodujúcim momentom bola podľa nás 35. minúta, kedy sme Košičanom „zrazili hrebienok“ dvoma zlepenými gólmi. Vďaka chlapci, takto sa bojuje za klubové farby !

HLASY PO ZÁPASE:

Michal DURAN, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: "Zo začiatku to nebolo z našej strany optimálne. Našťastie sme počúvali pokyny trénera a náš výkon sa postupne zlepšoval. Som šťastný, že sme to zvládli. Za mňa s prehľadom."

Filip ČONKA-SKYBA, hráč FaBK ATU Košice: "Myslím, že zo začiatku sme boli rovnocenným súperom. Trenčanov podržal výborný Klobučník. Nepremenili sme šance, ktoré sme mali a toto podľa mňa rozhodlo zápas. Potom sme hru viac otvorili a domáci nám dávali góly. Musíme byť rýchlejší na nohách, lepšie brániť a premieňať šance."

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA: "Chlapcov musím pochváliť, dnes super výkon čo sa týka bojovnosti, nasadenia a kolektívu. Klobúk dolu, že sa nezľakli, aj keď nám chýbali niektorí hráči a pristúpili k tomu zápasu zodpovedne. Nebol to vôbec jednoduchý duel, naopak bol veľmi náročný. Som rád, že sme ho zvládli."

ATU KOŠICE:Róbert BUČKO: "Rozhodla druhá tretina. Tá prvá bola celkom vyrovnaná, v druhej sme dali z trinástich striel iba jeden gól, čo je veľmi málo. Tam sme to mohli zlomiť na našu stranu, no naopak ,dostali sme dva zbytočné góly. Máme dobrých strelcov, ale musia sa chytiť. Musím pochváliť výkon brankára súpera, Klobúk podal veľmi dobrý výkon."