JEX - Extraliga - 22. kolo - 11. 02. 2024 11:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
13:3
(3:0, 5:1, 5:2)
FBK RAptORs

5. Sleziak (Šlosár) – 1:0, 9. Večeřa (Dohál) – 2:0, 17. A.Rendl (Robota) – 3:0 (P), 22. Husár (Košinár) – 4:0, 23. Čief (K.Kováčik) – 5:0, 25. A.Rendl (Robota) – 6:0 (P), 26. K.Kováčik (M.Bojda) – 7:0, 32. K.Kováčik (M.Bojda) – 8:1, 41. Bulejčík (Greguš) – 9:1 (P), 47. A.Rendl (Bulejčík) – 10:2, 48. Greguš (Kyselica) – 11:2, 50. Bulejčík (A.Rendl) – 12:2, 58. Bulejčík (A.Rendl) – 13:3 (O)

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár 0+1 (41. Nováky) – Robota 0+2, A.Rendl 3+2, Košinár 0+1, Husár 1+0, Dohál 0+1, Večeřa 1+0 – Greguš 1+1, Kyselica 0+1, Bulejčík 3+1, Sleziak 1+0, Ševčík, Hacek, M.Bojda 0+2, Čief 1+0, K.Kováčik 2+1, Mikolka. Tréner: J.Holovka

3:3

3:0

1:0

P. Ďurík - Wlachovský

57:35

Druhý zápas vyznel v náš prospech ešte jednoznačnejšie ako ten prvý. Hosti prišli evidentne s úmyslom brániť, no dlho úspešní neboli. Až v 5.minúte sa po prvý raz vytiahli z obrannej ulity a poslali loptičku na brankára Šlosára, po jeho rýchlej dlhej rozohrávke však Sleziak otvoril skóre. Hralo sa takmer stále pred bránkou hostí, no cestu do ich siete si našla až „zatúlaná“ strela Jakuba Večeřu v 9. minúte. V 17. minúte sme ešte využili na navýšenie skóre presilovú hru.

Po zmene strán skóroval po Košinárovej umne zahratej štandardke už v 2. minúte Husár a ďalšie góly nenechali na seba dlho čakať. Dve presilové hry dostali k dispozícii aj hostia, nič z nich však nevyťažili. Brankár Šlosár chytal spoľahlivo a inkasoval jediný raz až za stavu 7:0 po prvom našom vážnejšom zaváhaní.

Záverečnú tretinu sme gólovo zahájili už vo 4. sekunde, keď už tretiu presilovku v zápase využil Bulejčík. To už stál v našej bránke Nováky, ktorému skomplikovalo situáciu niekoľko našich defenzívnych zaváhaní. Na jednoznačný priebeh zápasu to však nemalo žiadny vplyv. Desiaty gól pridal v 47. minúte Rendl pri hre bez brankára počas signalizovaného trestu hostí a bodku za stretnutím pridal v 58. minúte Bulejčík dokonca v oslabení.

Zápas sme zvládli s absolútnym prehľadom a mohli tak do večera čakať na meno súpera pre play off. Stalo stal sa ním nakoniec košický tím ATU, ktorý privítame v domácom prostredí počas posledných dvoch februárových víkendových dní, t. j. o dva týždne. Začiatky zápasov upresníme.

ŠK 1. FBC TRENČÍN:Jan HOLOVKA: „Dnes treba chlapcov za zodpovedný výkon pochváliť. Hrali sme od začiatku s plným nasadením, kolektívne. Od začiatku sme boli lepším tímom, až za rozhodnutého stavu sme trochu poľavili a urobili zopár chybičiek. Nikoho sme ale nenechali na pochybách, že tretie miesto si vziať nenecháme. Pre play off to veľký priestor na výber súpera neposkytlo, ale nakoniec sme spokojní. Budú to však určite veľmi náročné zápasy.“