JEX - Extraliga - 21. kolo - 10. 02. 2024 14:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
12:5
(4:1, 3:2, 5:2)
FBC PREDATOR SABINOV

8. K.Kováčik (Greguš) – 1:1, 10. Čief – 2:1, 12. Sleziak – 3:1, 16. Ševčík (Košinár) – 4:1, 23. Mikolka (Dohál) – 5:1, 34. Košinár (Sleziak) – 6:2, 36. Kyselica (K.Kováčik) – 7:3, 43. Greguš (Robota) – 7:3 (P), 48. Ševčík – 9:3, 57. Sleziak (Hacek) – 10:5, 56. K.Kováčik – 11:5 (T), 57. Mikolka (Robota) – 12:5

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Bieleš – Robota 0+2, Dohál 0+1, Košinár 1+1, Husár, Čiffáry – Greguš 1+1, Kyselica 1+0, K.Kováčik 2+1, Sleziak 2+1, Ševčík 2+0, Hacek 0+1, M.Bojda, Čief 1+0, Mikolka 2+0. Tréner: M.Sága

3:3

1:1

0:1

Kulich - P.Masár

48:24

Hneď v úvode sa hostia zo svojej prvej príležitosti dostali do vedenia, no počas celej prvej časti sme boli lepším tímom a počas necelých štyroch minút sme skóre troma gólmi otočili. Svoju prvú presilovku sme síce následne nevyužili, ale pár sekúnd po jej skončení pečatil skóre tretiny na 4:1 po rutinérskom zakončení Ševčík. V úvode druhej tretiny nachytal brankára hostí na hruškách strelou z diaľky Mikolka, ale inak sa nám táto časť hry príliš nevydarila. Vzadu sme vyrobili viacero chýb a kombinačne nám to takmer vôbec neklapalo. Gól sme inkasovali dokonca počas našej druhej presilovky. Našťastie v 34. minúte prestrelil brankára hostí Košinár a o dve minúty neskôr sme skvele zvládli prečíslenie dvoch proti jednému, úspešným zakončovateľom bol Kyselica. V tretej tretine to už bolo zasa o niečo lepšie. Najprv nastrelil Greguš počas našej tretej presilovky brvno, no o pár sekúnd si to vynahradil a šikovne zasunul loptičku do bránky hostí. V 48. minúte si skvelým prienikom vychutnal súperovu defenzívu Ševčík a „desiatku“ pre naše farby zabezpečil necelých päť minút pred koncom Sleziak. V závere ešte pridali ďalšie góly Kováčik z trestného strieľania a po peknej prihrávke Robotu Mikolka. I keď to nebola z našej strany priam lahôdka pre oči divákov, boli sme po celý zápas lepším tímom a zvíťazili presvedčivo a zaslúžene.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Miroslav SÁGA: „I keď nebolo všetko úplne ideálne, splnili sme, čo všetci od zápasu očakávali. Prvá tretina bola celkom vydarená, na súperov vedúci gól sme dokázali správne zareagovať a získať rozhodujúci náskok. Aj keď sme najmä v ďalšom priebehu urobili viacero defenzívnych chýb a ani kombinácia nám nefungovala vždy ideálne, súperovi sme nedali reálnu šancu na bodový zisk a po celý zápas sme boli lepším tímom.“