JEX - Extraliga - 18. kolo - 17. 01. 2024 17:45hod
FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA
12:7
(3:2, 5:2, 4:3)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

5. Mikolka (Sleziak) – 0:1, 8. Ševčík (Mikolka) – 1:2, 23. T.Krajčovič (Kyselica) – 3:3. 29. A.Rendl (Ševčík) – 4:4, 43. Sleziak (Greguš) – 8:5, 48. Husár (Greguš) – 8:6, 50. Mikolka (Sleziak) – 9:7

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár (41. Nováky) – Husár 1+0, A.Rendl 1+0, Večeřa, Košinár, M.Bojda, Sebastián Halas – T.Krajčovič 1+0, Kyselica 0+1. Hacek, Sleziak 1+2, Ševčík 1+1, Mikolka 2+1, Greguš 0+2, Malko, Čief. Tréner: J.Holovka

2:5

2:0

0:0

Kučera - Kružel

40:30

Súboj o tabuľkové tretie miesto dlho vyzeral ako vyrovnaný. V úvode sme sa dvakrát dostali so vedenia, no v závere prvej časti sme dvakrát inkasovali a do šatní išli s jednogólovým mankom. Za stavu 3:3 sa nám nepodarilo premeniť nariadený samostatný nájazd, no v polovici zápasu Rendl opäť vyrovnal a šance boli otvorené. O víťazovi zápasu zrejme rozhodol zrejme náš časový hluchý úsek medzi 30. a 36. minútou, v ktorom sme inkasovali štyri góly. Aj keď sme sa v záverečnej tretine ešte pokúšali o zvrat a dvakrát znížili na rozdiel dvoch gólov, v nervóznom závere sme ešte trikrát inkasovali a napokon prehrali výrazným gólovým rozdielom. O bronzový stupienok tak budeme zrejme bojovať až do posledného kola.