JEX - Extraliga - 17. kolo - 17. 12. 2023 13:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
4:6
(1:4, 1:1, 2:1)
FK FLORKO KOŠICE

20. A.Rendl – 1:4, 29. K.Kováčik (T.Krajčovič) – 2:4, 43. Ševčík (K.Kováčik) – 3:5, 60. A.Rendl (Bulejčík) – 4:5

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Nováky – Robota, A.Rendl 2+0, Košinár, Dohál, M.Bojda, Čiffáry, Večeřa – Hacek, Kyselica, Bulejčík 0+1, T.Krajčovič 0+1, Ševčík 1+0, K.Kováčik 1+1, Sleziak, Malko, Čief, Mikolka. Tréner: J.Holovka

6:2

0:0

0:1

Kulich - Pa. Masár

22:26

Florko vstúpilo do zápasu oveľa lepšie, hostia skórovali už z prvej príležitosti a dlhé minúty boli rýchlejší, dôraznejší, pohotovejší. My sme naopak pôsobili ospalým dojmom, vypracovali sme si minimum príležitostí a tretí gól sme inkasovali dokonca počas našej početnej výhody. Nášho jediného gólu sme sa tak dočkali až 13 sekúnd pred koncom prvej časti hry za stavu 0:4.

Od druhej tretiny náš výkon výrazne nabral na kvalite, ubránili sme sa aj pomerne dlhému oslabeniu o dvoch hráčov a vypravovali sme si viacero stopercentných gólových príležitostí. Zhruba tú štvrtú v poradí využil síce na zníženie Kováčik, približne o pol minútky nám však hostia opäť odskočili po hrubej chybe v našej rozohrávke. Hoci sme mali až do konca tretiny o niečo viac šancí ako hostia, skóre sa nám už upraviť nepodarilo.

Aj na začiatku záverečnej časti sme si vypracovali šance a v 43. minúte Ševčík znížil. Mali ich ale aj hostia, no v 47. minúte nás zachránila horná žŕdka a viackrát sa vyznamenal Nováky v našej bránke. Táto tretina však bola úplne „rozbitá“ vylúčeniami, z ktorých viaceré videli iba rozhodcovia. Zápas nemali v rukách, dohrávalo sa vo veľmi nervóznej atmosfére. Minútová power play nám ešte síce vykresala iskierku nádeje v podobe gólu Rendla na 4:5, no 16 sekúnd pred koncom hostia potvrdili svoje víťazstvo gólom do našej opustenej bránky.

Prehrali sme teda po dramatickom priebehu a vďaka zbabranej prvej tretine sa dá povedať, že zaslúžene. Zápas to ale na pohľad pekný nebol. Každý, kto dlhodobo sleduje naše hodnotenia zápasov vie, že veci nesúvisiace priamo s výkonmi družstiev nikdy nekomentujeme. Dnes však považujeme za nutné predsa spomenúť dve dôležité „okolnosti“ mimo túto tematiku, boli totiž úžasne „okaté“ a chvalabohu aj ojedinelé. Tou prvou bolo vystupovanie trénera hostí Pelegrina počas celej prvej tretiny, ktorý arogantne, bez obalu a nahlas opakovane verbálne atakoval rozhodcov a doslova sa im vyhrážal. Ak má takýto príklad dávať svojim zverencom reprezentačný tréner mládeže, tak to potom, ako sa vraví „klobúčik dolu“. A tou druhou je samotná rozhodcovská dvojica, ktorej sa zrejme po týchto „príhovoroch“ zasekla strelka kompasu na jednu stranu. Ak chceme byť veľmi slušní a korektní, dovoľujeme si jej výkon ohodnotiť slovkom „žalostný“. Takým spôsobom ako dnes sa podľa nás mládež k slušnosti a korektnosti nevychováva. Väčšina divákov odchádzala preto po zápase dvoch našich špičkových tímov domov otrávených.

ŠK 1. FBC TRENČÍN:Jan Holovka: „Dnešný zápas sa mi hodnotí naozaj ťažko. Rozhodla asi prvá tretina, ktorú sme vôbec nezvládli. Nepochopiteľne slabá koncentrácia, nedostatočné nasadenie a individuálne chyby posadili súpera na koňa. Od druhej tretiny sme sa zlepšili, to však už začala úradovať „iná moc“, ktorej pôsobenie nechcem ďalej komentovať. Po prehratých zápasoch bývam väčšinou sklamaný, dnes som znechutený.“