JEX - Extraliga - 16. kolo - 16. 12. 2023 15:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
10:5
(2:2, 4:0, 4:3)
FaBK ATU KOŠICE

14. K.Kováčik (T.Krajčovič) – 1:1, 20. Kyselica (Bulejčík) – 2:2, 22. Hacek (K.Kováčik) – 3:2, 34. Sleziak (Čief) – 4:2, 38. Malko (Čiffáry) – 5:2, 39. Ševčík (Košinár) – 6:2, 42. T.Krajčovič (K.Kováčik) – 7:2, 47. Bulejčík – 8:3 (T), 50. Bulejčík – 9:3, 59. Košinár (Dohál) – 10:5

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár – Robota, A.Rendl, Košinár 1+1, Dohál 0+1, M.Bojda, Čiffáry 0+1, Večeřa – Hacek 1+0, Kyselica 1+0, Bulejčík 2+1, T.Krajčovič 1+1, Ševčík 1+0, K.Kováčik 1+2, Sleziak 1+0, Malko 1+0, Čief 0+1, Mikolka. Tréner: J.Holovka

3:1

0:1

0:0

Jursa - J. Riečický

42:23

Po vyrovnanom úvode skórovali ako prví v 4.minúte po peknej kombinačnej akcii hostia. V ďalšom priebehu sme boli lepším tímom, opäť nás však trápila koncovka, až v 14. minúte prestrelil brankára hostí Kováčik a vyrovnal. Košičania šli ešte raz do vedenia v 18. minúte, keď využili početnú prevahu pri vylúčení Košinára. V poslednej minúte po snáď najkrajšej akcii zápasu sme po druhý raz vyrovnali, keď nezištnú prihrávku Bulejčíka premenil na gól prakticky do prázdnej bránky Kyselica.

Druhú tretinu sme už začali pekne zostra. Prvé dve šance nám ešte „nepadli“, ale v 22. minúte nás Hacek dostal prvý raz do vedenia. V 24. minúte sa dvakrát vyznamenal Šlosár v našej bránke, neskôr sme však hru ovládali a pridali ďalšie tri pekné góly.

V záverečnej časti odklial bránku hostí už v 42. minúte doslova hokejovým blafáčikom Krajčovič. Pod dojmom vysokého náskoku sme súperovi dovolili predsa len viac, čo využil na strelenie troch gólov. Bolo to však už za stavu, kedy o víťazovi stretnutia už nebolo pochýb. Keď sa zdalo, že diváci sa už jubilejného desiateho gólu nedočkajú, zobral to na seba Filip Košinár a po peknom prieniku stanovil konečný výsledok.

Zvíťazili sme zaslúžene, výrazne, ale treba povedať, že hostia dosť zaostali za očakávaniami. Každopádne, tri body sú cenné.

ŠK 1. FBC TRENČÍN:Jan Holovka: „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, i keď vždy je samozrejme čo zlepšovať. Súper nás neprekvapil ničím, zabrali nám všetky tri formácie, Košičanov sme celkom jasne prestrieľali. Body sú naprosto zaslúžené, chlapcom treba za výkon poďakovať.“