JEX - Extraliga - 15. kolo - 10. 12. 2023 10:00hod
FBC ALKOHOL ONLINE.SK PREŠOV
2:9
(0:1, 1:3, 1:5)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

17. Sleziak (M.Bojda) – 0:1, 25. K.Kováčik (Kyselica) – 0:2, 34. A.Rendl (Ševčík) – 1:3, 38. Čief (Čiffáry) – 1:4, 52. A.Rendl (Košinár) – 2:5 (P), 52. Ševčík (Košinár) – 2:6, 56. Sleziak (Čief) – 2:7, 59. K.Kováčik (A.Rendl) – 2:8, 60. Košinár (Sleziak) – 2:9

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár – Robota, A.Rendl 2+1, Dohál, Košinár 1+2, Seb. Halas, Husár – Mikolka, Kyselica 0+1, K.Kováčik 2+0, M.Bojda 0+1, Ševčík 1+1, Sleziak 2+1, Čiffáry 0+1, Malko, Čief 1+1. Tréner: J.Holovka

1:0

0:1

0:0

Adamečko - Liško

10:24

V zápase sme podali zodpovedný výkon. Boli sme od začiatku lepším tímom, koncovka sa nám ale opäť dlho nedarila a strelecky sme sa presadili až v 17.minúte po presnom zásahu Nikolasa Sleziaka. Bol to jediný gól v úvodnej časti.

Aj po prestávke sme mali jasne viac z hry, a aj keď na Kováčikov gól dokázali domáci rýchlo odpovedať, z rovnováhy nás to nevyviedlo. Do konca tretiny sme pridali ďalšie dva presné zásahy a rázne sme vykročili za úspešným výsledkom. Viacero šancí, ktoré volali po góle, zostalo aj tentokrát nepremenených.

Úvodný gól záverečnej časti zaznamenali síce hneď v jej úvode domáci, my sme opäť dlho gólovo mlčali, no po desiatich minútach sme dokázali premeniť presilovú hru pri jedinom vylúčení v zápase, čo sa ukázalo asi ako rozhodujúci moment a góly padali až do konca už len do domácej siete. Dosiahli sme teda vysoké víťazstvo, súpera sme prestrieľali až devastačným rozdielom a dobre sa naladili na ťažké domáce zápasy proti obom košickým tímom, ktoré na nás čakajú už počas najbližšieho víkendu. V nedeľu o 15,00 privítame na našej palubovke ATU, v nedeľu o 13,00 Florko. Príďte podporiť našich chlapcov v ďalších ťažkých zápoleniach !

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan Holovka: „Trochu dlhšie sme sa rozbiehali, trochu dlhšie zastreľovali, ale inak to bol zodpovedný výkon. Koncovka nás zasa dlho trápila a tak až presilovkový gól na 5:2 nám definitívne rozviazal ruky a posadil nás na koňa. Do hry sa zapojili všetci hráči s výnimkou Husára, ktorý mal určité zdravotné problémy. Potešilo ma, že bodovali všetky formácie. Víťazstvo sme už veľmi potrebovali a som rád, že sme ho dosiahli dominantným výkonom v poslednej tretine. Lepším tímom sme boli ale v priebehu celého zápasu.“