JEX - Extraliga - 13. kolo - 30. 11. 2023 18:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
4:5p
(0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
EXEL SNIPERS BRATISLAVA

23. Košinár – 1:1, 24. T.Krajčovič (Dohál) – 2:1, 43. Hacek (Sleziak) – 3:2, 48. Hacek (Sleziak) – 4:2

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár – Robota, Večeřa, Husár, Košinár 1+0, M.Bojda, Sebastián Halas, Chlebana – T.Krajčovič 1+0, Dohál 0+1, Kyselica, Hacek 2+0, Sleziak 0+2, Čief, K.Kováčik, Malko, Ševčík. Tréner: J.Holovka

3:0

0:1

0:0

Kučera - Mésaroš

20:28

Napriek absencii dôležitých hráčov sme odohrali tentokrát kvalitný zápas. V prvej tretine sme sa ale dlho zastreľovali a bránku súpera takmer vôbec netrafili. Hostia šli preto v 10. minúte do vedenia a my sme presným zakončením odpovedať nedokázali. Čo nevyšlo v prvej časti, vyšlo hneď v úvode tej druhej, keď Košinár a Krajčovič otočili skóre v priebehu 90 sekúnd. Na našu hru sa dalo pozerať, boli sme aktívnejší, no zakončenie bolo úžasne nepresné. Naopak, hostia počas presilovej hry v závere tretiny vyrovnali. Hoci aj v záverečnej časti zahadzovanie šancí pokračovalo, predsa len sa zdalo, že zápas dokážeme doviesť do víťazného konca. Ústrednou postavou štatistík záverečného dejstva sa stal Šaňo Hacek. Najprv nás v 43. minúte dostal znovu do vedenia, o tri minúty na to bol vylúčený, bezprostredne po skončení trestu skóre navýšil, no o pol minúty sa loptička od neho nešťastne odrazila do vlastnej bránky... Hoci šance sme si vytvárali aj naďalej, skórovať sa nám už nepodarilo, naopak Snipers šesť minút pred koncom vyrovnali a keď tesne pred skončením nepremenil „tutovku“ Krajčovič, šlo sa do predĺženia. V ňom nám druhý bod uletel z hrsti 73 sekúnd pred jeho skončením, kedy presne trafil Pacek. Dá sa povedať, že dva body síce uleteli, ale výkon tímu až na zbabranú koncovku možno označiť za kvalitný a povzbudzujúci. Plakať by však bola škoda, treba drieť ďalej do úmoru a v koncovke sa snažiť zachovať v budúcnosti chladnejšiu hlavu.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan Holovka: „Dnes sa mi jedno oko smeje, druhé plače. Z môjho pohľadu sme odohrali kvalitný zápas. Zvládli sme nový obranný systém, hrali sme disciplinovane, zachytal nám brankár, vytvorili sme si množstvo šancí. Zápas sme si prehrali jedinej činnosti, v katastrofálnej koncovke. Niekedy sa stáva, že zo súperovho brankára urobíte hrdinu, ale dnes to tak nebolo. My z vyložených šancí jednoducho netrafíme bránku, to sa potom vyhráva ťažko. Preto veľká škoda dvoch stratených bodov, ale mužstvo musím za výkon pochváliť.“