JEX - Extraliga - 12. kolo - 03. 12. 2023 10:30hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
8:9
(3:4, 4:4, 1:1)
TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA

4. Kyselica (K.Kováčik) – 1:0, 7. Kyselica (K.Kováčik) – 2:1, 8. Hacek (Ševčík) – 3:1, 21. Kyselica (Dohál) – 4:4, 26. K.Kováčik (Hacek) – 5:6, 31. K.Kováčik (Dohál) – 6:6, 35. T.Krajčovič (Sleziak) – 7:6, 44. Večeřa (S.Timko) – 8:9

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Nováky (26. Šlosár) – Robota, Dohál 0+2, Husár, Košinár, Večeřa 1+0, Sebastián Halas, Chlebana – T.Krajčovič 1+0, Kyselica 3+0, K.Kováčik 2+2, Hacek 1+1, Sleziak 0+1, Ševčík 0+1, M.Bojda, Malko, Čief, Čiffáry, S.Timko 0+1. Tréner: J.Holovka

1:1

0:0

0:0

P. Chochula - Jursa

31:28

Pre divákov určite zaujímavý zápas s množstvom gólov a priebehom ako na presýpacích hodinách. Veď si len vezmime vývoj: 3:1, 3:4, 7:6, 8:9. Určite sme neboli horším tímom, opäť sme nepremenili obrovské množstvo šancí, ale je pravdou, že s deviatimi inkasovanými gólmi sa vyhráva ťažko.

Hostia pricestovali v kompletnej zostave a vo vedomí dôležitosti zápasu začali na dve formácie. Napriek tomu sme začali lepšie, hrali sme kolektívne, aktívne a už v piatej minúte sme viedli 3:1. Žiaľ, už o tri minúty neskôr bolo vyrovnané, v závere tretiny sme nevyužili našu jedinú presilovku a po jej skončení naopak inkasovali.

Jednogólové manko sme zmazali po hetrikovom góle Kyselicu už v úvodnej minúte druhej časti, hostia však odpovedali dvoma zlepenými gólmi. Nepoľavili sme však v úsilí, už c 35. minúte sme šli znovu do vedenia, ktoré sme však opäť neudržali.

Aj na začiatku poslednej tretiny sme pomerne rýchlo vyrovnali, no hostia šli do vedenia už o necelú minútu a tento ich gól sa ukázal ako víťazný. A to aj napriek tomu, že posledná desaťminútovka bola našou najsilnejšou fázou zápasu a hostí sme doslova drvili. Spomeňme len tri dravé prieniky Krištofa Kováčika, šancu Ševčíka, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, nechytateľnú žŕdku Sleziaka či výbornú individuálnu akciu Košinára. Žiaľ, práve v rozhodujúcich momentoch sme skórovať nedokázali a tak po tretí raz za sebou odchádzame z ihriska s tesnou prehrou. Mrzieť nás to môže, ale za výkon sa hanbiť nemusíme.

ŠK 1. FBC TRENČÍN:Jan Holovka: „Napriek tomu, že sme dnes dali osem gólov, naša koncovka mala byť lepšia. Nemalo by sa stávať, aby dve tretiny gólov inkasovala jedna formácia, pritom tá skúsenejšia. Naopak, potešil ma výkon dorastencov. Dnes kraľovali útoky nad obranami a bolo to trošku aj o šťastí. Zdá sa, že sa v poslednej dobe od nás odklonilo, ale navrátiť si ho môžeme len tvrdou prácou v tréningovom procese.“