JEX - Extraliga - 10. kolo - 18. 11. 2023 14:00hod
10:5
(4:0, 3:3, 3:2)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

Bránky a asistencie

25. Dohál (Sleziak) – 4:1, 29. A.Rendl (Košinár) – 4:2, 35. Sleziak (A.Rendl) – 6:3, 48. A.Rendl (Dohál) – 9:4, 60. A.Rendl (Nováky) – 10:5

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Nováky 0+1 – Robota, Košinár 0+1, M.Bojda, A.Rendl 3+1 – T.Krajčovič, Kyselica, Sleziak 1+1, Mikolka, Dohál 1+1, K.Kováčik, S.Timko, Čief, Čiffáry. Tréner: J.Holovka

Strely na bránku

V zápase proti poslednému tímu tabuľky bola pre nás úvodná tretina doslova nočnou morou. Štyri inkasované góly a navyše vylúčenia Mikolku a Krajčoviča v jej závere, po ktorých padol do našej siete práve ten štvrtý sedem sekúnd pred jej skončením, boli nepríjemným vytriezvením z úlohy favorita a tvrdým nárazom hlavou do reality.

Po prestávke sme sa snažili, v 25.minúte Dohál znížil, no následne sme nevyužili takmer dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov a nevyzeralo to s nami vôbec ružovo. Minútu po skončení početnej prevahy predsa len skóroval Rendl, no v polovici zápasu, keď sa zdalo, že sa vraciame do boja o víťazstvo, sme inkasovali nešťastný vlastný gól a o tri minúty ďalší, oba v početnom oslabení. V 35. minúte síce Sleziak znížil, no kalich horkosti sme si vypili tri sekundy pred koncom tretiny, keď sme po tretí raz v zápase inkasovali v oslabení.

V poslednej tretine sme už zápas zvrátiť nedokázali, naopak, niekoľko minút pred koncom sme schytali od doteraz úplne bezzubých „predátorov“ nepopulárnu desiatku. Prekvapenie ako remeň, žiaľ, pre nás nanajvýš nepríjemné. V zápase nám nevyšlo takmer nič a ako poľahčujúca okolnosť neobstojí ani fakt, že sme hrali bez troch hráčov základnej zostavy.