JEX - Extraliga - 9. kolo - 05. 11. 2023 17:00hod
5:9
(1:4, 3:1, 1:4)
FK AS TRENČÍN

Bránky a asistencie

10. Bulejčík – 1:1, 23. Bulejčík – 2:4 (T), 25. T.Krajčovič (Bulejčík) – 3:5, 32. A.Rendl (Bulejčík) – 4:5, 58. Košinár – 5:9 (T)

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Nováky – Košinár 1+0, Dohál, Robota, Husár, Sebastián Halas, Chlebana – T.Krajčovič 1+0, Kyselica, Bulejčík 2+2, Mikolka, Sleziak, A.Rendl 1+0, K.Kováčik, Čief, S.Timko, M.Bojda. Tréner: J.Holovka

Strely na bránku

O niečo aktívnejšie začali hostia, no v prvej vyloženej šanci sa ocitol v 8.minúte Bulejčík. Brankára hostí sa mu prekonať nepodarilo, no od 9. minúty sa na chvíľu roztrhlo gólové vrece: hostia šli do vedenia, onedlho Tomáš Bulejčík vyrovnal a o ďalšiu minútku hostia už znova viedli. Hneď nato nezužitkoval „tutovku“ na vyrovnanie Kyselica. Záver tretiny sme ale celkom nezvládli a hostia nám dvoma zlepenými gólmi odskočili na 1:4.

Aj druhú časť zahájili o niečo lepšie hostia, no tento obraz hry netrval dlho. Po našom protiútoku a faule sme dostali výhodu trestného strieľania, ktoré Bulejčík s prehľadom premenil. O dve minúty sme po zaváhaní síce inkasovali piaty gól, na ktorý však takmer okamžite reagoval ďalším naším presným zásahom Krajčovič. Aj ďalej sme hýrili aktivitou a dokázali si vytvárať aj šance. V polovici zápasu sme dostali výhodu jedinej presilovej hry, ktorú sme síce „štatisticky“ nevyužili, no dve sekundy po jej skončení Rendl znížil na 4:5 a vrátil nás reálne do hry. V 34.minúte sa ocitol vo výbornej príležitosti Kováčik, no brankár hostí Eštok sa prekonať nenechal. V samom závere z našej strany vydareného druhého dejstva bol pomerne prísne vylúčený Košinár, čo hostia využili na strelenie šiesteho gólu v úvode tej záverečnej. Tento moment sa ukázal ako pomerne dôležitý pre vývoj zvyšku zápasu. Už v 42.minúte skvele unikol Sleziak, ale tesne minul. V 47. minúte neuznali rozhodcovia gól Košinára pre hru vysokou hokejkou a z protiútoku skóroval po druhý raz v zápase hosťujúci Ozimý. Hru sme boli nútení otvoriť, prišiel nešťastný vlastný gól, vzápätí ďalší a v priebehu dvoch minút bolo rozhodnuté. Symbolickú bodku za zápasom dal z druhého trestného strieľania Filip Košinár.

V derby sme teda podľahli a objektívne povedať, že asi zaslúžene. Nehrali sme síce zle, ale na svoje góly sme sa nadreli jednoducho viac ako hostia, ktorí boli aj strelecky dosť výrazne aktívnejší. Rozdiel v skóre je pre nás možno krutý, za predvedený výkon sa ale hanbiť nemusíme.

Ohlasy trénerov

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Aj napriek tomu, že je výsledok aký je, musím chlapcov za výkon skôr pochváliť. Pravda, trochu nám ušla prvá tretina, ale v tej druhej sme boli asi lepším tímom. Rozhodli dva góly v úvode záverečnej časti, ten prvý v oslabení po podľa mňa prísnom vylúčení. Samozrejme, celkove boli hostia o niečo lepším tímom, boli priamočiarejší, efektívnejší. U nás sa niektoré nedostatky už dlhšie opakujú, aj preto sa ťažšie presadzujeme v zakončení. Musíme trpezlivo pracovať ďalej.“