JEX - Extraliga - 8. kolo - 29. 10. 2023 14:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
7:4
(3:1, 3:1, 1:2)
ŠK LIDOBRATISLAVA

9. T.Krajčovič (Sleziak) – 1:0, 11. Sleziak (Ševčík) – 2:0, 12. Ševčík (T.Krajčovič) – 3:1, 21. T. Krajčovič – 4:1, 26. T.Krajčovič (Bulejčík) – 5:1 (P), 39. T. Krajčovič (Šlosár) – 6:2, 41. Kyselica (T.Krajčovič) – 7:2

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár 0+1 (41. Bieleš) – Husár, Košinár, Dohál, Robota, Sebastián Halas, Chlebana – T.Krajčovič 4+2, Ševčík 1+1, Sleziak 1+1, Mikolka, Čief, S.Timko, Bulejčík 0+1, Kyselica 1+0, A.Rendl, Malko. Tréner: J.Holovka

2:2

1:0

0:0

Jursa - Chochula

35:15

Vzhľadom na veľmi náročný program nechal tréner Holovka vcelku pochopiteľne odpočívať celú prvú formáciu, ktorá sa do hry zapájala len pri nerovnovážnom stave hráčov na ihrisku. Do určitej miery sa to na kvalite našej hry vcelku pochopiteľne prejavilo. Zápas nebol pre divákov príliš zaujímavý, súper z Bratislavy hral to, na čo mal, zatiaľ čo my sme sa nevyvarovali podobných chýb ako v sobotu, navyše sme snaživému súperovi povolili vypracovať si viac šancí, ako by sa asi patrilo.

V samom úvode sme ustáli takmer dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov, potom sme sa do šancí dostávali už častejšie my. Po góloch Krajčoviča a Sleziaka sme šli do dvojgólového vedenia, no už o 14 sekúnd sme súperovi dovolili znížiť, keď nie príliš tvrdá strela z pomerne ťažkého uhla prekĺzla za Šlosárov chrbát. Do konca tretiny sme pridali už len jeden gól, keď po chybe hostí v 12. minúte sa ocitli pred ich brankárom úplne osamotení traja naši hráči a Ševčík akciu zakončil prekvapivo priamou úspešnou strelou. Po prestávke sme zvýšili gólom Krajčoviča už v 13.sekunde, ktorý tým položil základ pre svoj jednotretinový hetrik. Ten druhý pridal v presilovke, tretí po krásnej dlhej rozohrávke brankára Šlosára. Bol tak v 2.tretine jediným naším strelcom.

Aj záverečnú tretinu sme zahájili gólom v úvodnej minúte, žiaľ, bol naším posledným v zápase. Naša obrana mala navyše pomerne často otvorené vrátka, čo striedajúceho brankára Bieleša dostávalo do dosť nezávideniahodných situácií. O víťazstvo sme sa triasť nemuseli, predsa len sympatický súper sa musí ešte viacero písmeniek florbalovej abecedy doučiť, ale výkonom sme určite nepresvedčili. Tri body do tabuľky sa však počítajú za každé víťazstvo a tak aj naďalej ostávame v súťaži bez bodovej straty.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Výkon to určite presvedčivý nebol, ale pri absencii prvej lajny sa to dá do určitej miery aj pochopiť. Mrzí ma len, že opakujeme stále tie isté chyby. Vieme presne o čo ide, skúsime sa na to zamerať v špeciálnom tréningu, rozmýšľam nad nejakým navyše. Každopádne, každé víťazstvo sa počíta.“