JEX - Extraliga - 7. kolo - 28. 10. 2023 17:00hod
ŠK 1. FBC TRENČÍN
6:3
(1:0, 2:2, 3:1)
FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA

13. T.Krajčovič (Bulejčík) – 1:0, 36. A.Rendl – 2:1 (O), 37.Bulejčík – 3:2, 44. Mikolka (Sleziak) – 4:2. 50. Bulejčík (A.Rendl) – 5:3, 52. Bulejčík (T.Krajčovič) – 6:3

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Nováky – Dohál, A.Rendl 1+1, Husár, Košinár, Chlebana, Robota – T.Krajčovič 1+1, Kyselica, Bulejčík 3+1, Mikolka 1+0, Ševčík, Sleziak 0+1, S.Timko, Malko, Čief. Tréner: J.Holovka

5:1

0:1

1:1

Jursa - Chochula

24:31

V úvode zápasu sa dlho nedialo takmer nič. Až v 8. minúte mali obrovskú šancu hostia, no pri prečíslení troch proti jednému skvele zasiahol Nováky. O pár sekúnd spálil tutovku na druhej strane Krajčovič a do konca tretiny sme mali viac šancí ako hostia, no Mikolka, Rendl, Bulejčík ani Krajčovič v oslabení strelecky úspešní neboli. Aj hostia mali však niekoľko sľubných príležitostí, no Nováky loptičku za svoj chrbát nepustil.

Zahodené príležitosti nás mrzeli v úvode druhej časti, keď po chybe počas našej jedinej presilovej hry hostia po úniku vyrovnali. Gól akoby posadil Žilinčanov na koňa, pôsobili kompaktnejším dojmom, dostávali sa častejšie do šancí, no výborný Nováky zlikvidoval v priebehu niekoľkých minút minimálne štyri ich vyložené príležitosti. Nás naopak loptička príliš neposlúchala, absentoval dobrý prvý dotyk a riešenie väčšiny herných situácií nám trvalo pridlho. V polovici zápasu sme sa ale gólovo presadili počas hry v oslabení aj my, keď svoj únik rutinérsky zakončil Rendl. Z vedenia sme sa však tešili iba pár sekúnd, lebo ešte počas tej istej presilovky hostia skóre opäť vyrovnali. Ani toto skóre však nevydržalo dlho, Bulejčík nás dostal opäť do vedenia a tak sme šli do kabín predsa len s najtesnejším náskokom.

Tretia tretina pokračovala v podobnom duchu ako tá predchádzajúca, Nováky nás držal nad vodou a v 44. minúte sa naopak gólovo presadil Mikolka. Aj tentokrát však dokázal súper bleskovo kontrovať a bolo zarobené na poriadnu drámu. V čase najväčšieho tlaku hostí však zužitkoval Rendlovu kolmú prihrávku za obranu hostí Bulejčík na náš piaty gól a o dve minúty ten istý hráč pridal s rovnakým prehľadom aj šiesty. Na tieto dva gólové zásahy už Žilina odpoveď nenašla, hoci mala v závere výhodu v poradí už piatej presilovej hry a skúšala to i v power play. Do tabuľky nám tak pribudlo ďalšie víťazstvo proti ťažkému súperovi, tentoraz však boli rozhodujúcimi faktormi nadpriemerný výkon nášho brankára, prehľad v zakončení našich najskúsenejších hráčov, ale i ten kúsok povestného športového šťastíčka. To si však udržíme na svojej strane len v prípade, že nezaspíme na vavrínoch.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Máme za sebou ďalšieho ťažkého súpera, to je dôležité. Preceňovať to ale nemôžeme, pretože hra nebola podľa mojich predstáv a nebyť výborného výkonu Novákyho v našej bránke, asi by sme dnes nemali čo oslavovať. Niektorí hráči vôbec neboli vo svojej koži, navyše sa dlhodobo trápime so spracovaním loptičky i s koncovkou. Musíme ďalej v tréningoch tvrdo a systematicky pracovať, lebo ak by sa chlapcom zatočila hlava z toho, kde sa nachádzame v tabuľke, dopad na zem by bol asi tvrdý. Tri body sú to ale každopádne cenné.“