JEX - Extraliga - 5. kolo - 14. 10. 2023 17:00hod
FaBK ATU KOŠICE
7:9
(1:3, 5:5, 1:1)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

4. Sleziak (T.Krajčovič) – 0:1, 18. T.Krajčovič (Ševčík) – 1:2, 20. Ševčík (T.Krajčovič) – 1:3, 21. Mikolka (Kyselica) – 1:4, 27. Bulejčík (A.Rendl) – 2:5, 27. Sleziak (T.Krajčovič) – 2:6, 33. T.Krajčovič (Sleziak) – 5:7, 40. Dohál (Kyselica) – 6:8 (P), 54. T.Krajčovič (Bulejčík) – 6:9

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár – Dohál 1+0, A.Rendl 0+1, Robota, Košinár, Chlebana, M.Bojda – Mikolka 1+0, Kyselica 0+2, Bulejčík 1+1, T.Krajčovič 3+3, Sleziak 2+1, Ševčík 1+1, Čiffáry, Čief, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

4:1

1:1

0:0

Vyšňan - Liško

31:45

Podľa očakávania to bol ťažký zápas, ale vo veľkej miere sme si to spôsobili sami. V prvej tretine sme boli lepším tímom, ale číselne sme to mali vyjadriť lepšie. Žiaľ, nestalo sa. Druhá tretina sa tiež začala sľubne a po Sleziakovom gólovom zápise na 2:6 sa zdalo, že zápas dohráme v pokoji do víťazného konca. Ale asi si to mysleli aj hráči, pretože po veľkých výpadkoch v koncentrácii a pomerne elementárnych chybách sme pustili súpera zbytočne znova do zápasu. V závere druhej tretiny sme našťastie využili presilovú hru, v tej poslednej už bránili pozornejšie a bližšie ako na rozdiel dvoch gólov súpera už nepustili. O našej hernej prevahe svedčí aj pomer striel v zápase (31:45), ale chlapci by nemali zabúdať, že každý zápas sa hrá šesťdesiat minút ...

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Každé víťazstvo v Košiciach sa počíta, ale chybičiek krásy v našej hre sa dalo nájsť dosť. Po prvej tretine, v ktorej sme hru jasne ovládali, došlo v druhej k nepochopiteľnému výpadku. Príliš sme sa snažili vymýšľať, strácali ľahké loptičky a súperovi sme umožnili vrátiť sa pohodlne do zápasu bez toho, že by predviedol niečo mimoriadne. Na celozápasovej koncentrácii, ale aj na odstraňovaní ľahkých strát musíme ešte veľmi silno popracovať. Viacerí naši hráči mali ale herný výpadok zo zdravotných dôvodov a bolo to na nich dosť výrazne vidieť. Z tohto pohľadu som zvedavý, ako sa s tým popasujeme zajtra.“