JEX - Extraliga - 4. kolo - 01. 10. 2023 09:15hod
10:5
(5:0, 4:3, 1:2)
FBC ALKOHOL ONLINE.SK PREŠOV

Bránky a asistencie

7. Mikolka (Košinár) – 1:0, 10. Ševčík (Čief) – 2:0, 10. Mikolka (Bulejčík) – 3:0, 14. Bulejčík (Košinár) – 4:0, 17. Sleziak – 5:0, 24. Bulejčík (A.Rendl) – 6:0, 26. Sleziak (Ševčík) – 7:1, 29. Ševčík (Košinár) – 8:2, 33. Robota (K.Kováčik) – 9:2, 55. Mikolka (Kyselica) – 10:5

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár (33. Bieleš) – Košinár 0+3, A.Rendl 0+1, Robota 1+0, Malko, Chlebana, Čiffáry – T.Krajčovič, Kyselica 0+1, Bulejčík 2+1, Sleziak 2+0, Ševčík 2+1, Mikolka 3+0, K.Kováčik 0+1, Čief 0+1. Tréner: J.Holovka

Strely na bránku

V prvej tretine to bol z našej strany pekný florbal. Od úvodnej minúty bolo jasné, kto bude na ihrisku pánom, predviedli sme viacero pekných kombinačných akcií, no dlho sme sa trápili v koncovke. Na prvý gól sme tak čakali až do siedmej minúty, úspešným strelcom bol Mikolka. V 9.minúte síce nepremenil Bulejčík trestné strieľanie, no o minútu neskôr nás dostali „zlepenými“ gólmi do upokojujúceho vedenia Ševčík a Mikolka. Aj keď sme množstvo ďalších príležitostí nepremenili, stačili sme do konca tretiny pridať ešte dva góly a zápas vyzeral byť prakticky rozhodnutý.

Začiatok druhej tretiny ešte chvíľu vyzeral, že budeme v nastúpenom trende pokračovať, ale žiaľ, príliš dlho to netrvalo. Po korektúrach v zostave naša hra akoby stratila tempo, v defenzívne sme začali hrať ľahkovážne, chýbala kvalitnejšia medzihra a viacerí hráči začali hrať príliš individualisticky. Oddaný súper to samozrejme využil a napriek tomu, že obaja naši brankári nás viackrát podržali, strelil nám tri góly.

V poslednej tretine boli nedostatky v našej hre ešte vypuklejšie, hrali sme akoby na pol plynu. Na striedajúceho brankára Bieleša nešlo síce príliš veľa striel, ale všetky šance súpera boli vyložene gólové. V tejto fáze zápasu bol jednoznačne naším najlepším hráčom a nebyť jeho, bol by sa Prešov asi reálne vrátil do strateného zápasu. Z úplného trápenia nás vytrhol až päť minút pred koncom svojím tretím gólom Andrej Mikolka.

Dá sa povedať, že konečný rozdiel skóre asi úplne nekorešponduje s kvalitou oboch tímov, ale je úplne spravodlivý, pretože o našom družstve sa tentokrát nedá zďaleka povedať, že odviedlo stopercentný výkon. Naopak, zahrávali sme sa s ohňom, ktorý súper nerozdúchal len z dôvodu kvalitného výkonu našich brankárov.

Ohlasy trénerov

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan Holovka: „Prvá tretina ma uspokojila, no od tej druhej bolo prakticky všetko naopak a nemožno to pripisovať len zmenám v zostave. V týchto fázach bolo okrem výkonu gólmanov jediným pozitívom, že si zahrali naozaj všetci hráči. Prestali sme hrať kolektívne, boli sme pomalí a naša defenzíva deravá. Prístup k zápasom aj proti papierovo slabším súperom musíme výrazne zmeniť, inak hrozí, že nás niekto prefacká.“