JEX - Extraliga - 2. kolo - 17. 09. 2023 11:30hod
EXEL SNIPERS BRATISLAVA
5:10
(3:5, 0:2, 2:3)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

3. S.Timko (Chlebana) – 0:1, 4. Kyselica (T.Krajčovič) – 0:2, 10. Dohál (T.Krajčovič) – 2:3, 16. Mikolka – 2:4, 20. Bulejčík – 3:5 (T,O), 22. Košinár – 3:6 (T,O), 32. Bulejčík – 3:7, 43. Bulejčík (A.Rendl) – 4:8 (P), 48. Bulejčík (T.Krajčovič) – 4:9 (P), 54. Mikolka – 4:10

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Nováky – Bulejčík 4+0, Dohál 1+0, Husár, Košinár 1+0, Chlebana 0+1, Robota – T.Krajčovič 0+3, Kyselica 1+0, A.Rendl 0+1, Sleziak, Ševčík, Mikolka 2+0, S.Timko 1+0, Čiffáry, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

4:3

1:2

0:2

G.Tomáš - Pempek

30:33

Proti kvalitnému súperovi sme odohrali veľmi dobrý zápas. Psychicky nám veľmi pomohol veľmi vydarený úvod, naopak domáci sa ním cítili akoby zaskočení a pôsobili po celý zápas nervóznejším dojmom. My sme hrali veľmi rozvážne, vzadu disciplinovane, nedali sme sa rozhodiť ničím. Zabrali všetky formácie a úspešný debut v našej bránke absolvoval aj Peter-Pavol Nováky, ktorý nás viackrát výrazne podržal. Keďže sa nám darilo aj strelecky, zápas sme doviedli do víťazného konca bez výraznejších problémov. Naopak, domáci na nás nedokázali vymyslieť nič prekvapujúce, takže konečný výsledok zodpovedá pomeru síl na ihrisku. Určitou kuriozitou je skutočnosť, že v priebehu dvoch minút boli proti domácim nariadené tri trestné strieľania, z ktorých sme prvé dve premenili.

ŠK 1. FBC TRENČÍN: Jan Holovka: „Dnes som s výkonom tímu spokojný takmer bez výhrad. Pochváliť musím celé družstvo na čele s brankárom Novákym, ktorý sa po trošku nervóznom úvode rozchytal k výbornému výkonu. Tentokrát sme sa na hru sústredili po celých šesťdesiat minút, v obrane sme robili minimum chýb a taktické pokyny dodržiavali takmer na sto percent. Som rád, že náš výkon si nevyžadoval vážnejšie korekcie v zostave a zahrali si všetci nominovaní hráči. Presvedčili sme sa, že ak budeme podávať tímové výkony, môžeme byť úspešní.“