JEX - Extraliga - 1. kolo - 16. 09. 2023 14:50hod
TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA
7:13
(1:5, 6:6, 0:2)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

7. Kyselica (Dohál) – 1:1, 10. A.Rendl – 1:2, 12. T.Krajčovič (A.Rendl) – 1:3, 18. Sleziak (Kyselica) – 1:4 (P), 19. K.Kováčik (Čiffáry) – 1:5, 25. Bulejčík (Kyselica) – 2:6 (P), 26. Dohál (Bulejčík) – 2:7, 30. T.Krajčovič (A.Rendl) – 6:8, 33. Bulejčík (Kyselica) – 7:9 (P), 37. Bulejčík (A.Rendl) – 7:10, 37. Čiffáry (Sleziak) – 7:11, 55. Sleziak (Ševčík) – 7:12, 59. Kyselica (Bulejčík) – 7:13

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár – Bulejčík 3+2, Dohál 1+1, Husár, Košinár, Chlebana, Robota – T.Krajčovič 2+0, Kyselica 2+3, A.Rendl 1+3, Sleziak 2+1, Ševčík 0+1, Mikolka, Čief, Čiffáry 1+1, K.Kováčik 1+0. Tréner: J.Holovka

5:3

0:3

0:0

Kružel - Drienka

29:38

Aj keď sme inkasovali ako prví, hneď od začiatku bolo jasné, kto bude na ihrisku pánom. Do konca tretiny sme nadelili domácim päť gólov a na začiatku tej druhej zvýšili náš náskok až na päťgólový. Od 27. minúty si však naši chlapci zrejme vybrali „oddychový čas“ bez toho, aby bola hra prerušená a za 108 sekúnd si nechali od súpera, ktorý dovtedy nič svetoborné neukázal, streliť štyri góly ! Takýto „prepych“ sa vo väčšine prípadov nevypláca, no tentokrát sa nám reštart podaril. Tréner Holovka stiahol na nasledujúcich desať minút hru na dve formácie a upokojujúci náskok sme získali späť. V poslednej časti sme už hrali pozornejšie, opäť na tri kompletné formácie a domáci nás už nemali čím prekvapiť. Napriek hladkému víťazstvu však treba nad „hluchou“ dvojminútovkou zodvihnúť varovný prst. Chlapci, florbal sa hrá 60 minút !

ŠK 1. FBC TRENČÍN:Jan Holovka: „Dnes bezo sporu zaslúžené víťazstvo a pri všetkej úcte k súperovi, dnes sme sa mohli poraziť iba sami. O to viac ma mrzí náš krátky výpadok v 2.tretine, ktorý mohol zápas otočiť. Niečo také si jednoducho nemôžeme v budúcnosti dovoliť. Ale ak si odmyslím túto pasáž, som vcelku spokojný. Treba si uvedomiť, že do tímu naskočilo viacero mladých hráčov, ktorí takúto súťaž nikdy nehrali. Ale som s nimi spokojný, bojovali a pokiaľ budú na sebe pracovať, určite budú platnými členmi tímu. Zajtrajší zápas nás ale asi preverí viac.“