Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

Labaj – M.Bojda, Záň, Sebastián Halas, Robota, J.Boško, F.Meško, Jarábková – Mikolka, K.Kováčik, Hacek, S.Timko, S.Liška, Ochránek, Červeňan, M.Jurík, Obert, Guliš

Chiriac

27:42

V strede týždňa sa odohralo v regionálnej súťaži dorastencov takzvané „kolo dvojičiek“, v ktorom nás žreb zaviedol do Trnavy. Domáci mali v prípade víťazstva ešte šancu na postup do 1.ligy a „hrýzli“ nás veľmi dlho. Nakoniec sme zápas presvedčivo zvládli, postupová hádanka je prakticky vyriešená a o to viac času a pokoja máme na odstraňovanie herných nedostatkov. Pre informáciu čitateľov tohto článku uvádzame, že do západnej divízie 1.ligy, ktorá štartuje tak ako vlani po Novom roku, postupujú z každého regiónu prvé tri tímy, pričom druhý tím AS Trenčín do vyššej súťaže postúpiť nemôže

Priebeh: 9. F.Meško (S.Liška) – 1:1, 21. K.Kováčik (Hacek) – 2:2, 37. K.Kováčik (Mikolka) – 2:3, 39. Ochránek (S.Liška) – 2:4, 40. Mikolka (Záň) – 2:5, 40. Ochránek (S.Liška) – 2:6, 45. M.Jurík (Guliš) – 2:7, 45. K.Kováčik (Hacek) – 2:8, 49. Obert – 2:9, 49. M.Jurík – 2:10, 50. Sebastián Halas – 2:11, 51. K.Kováčik – 2:12

Súper od začiatku zápasu do nás „vletel“, čo našich chlapcov zjavne zaskočilo. Aj keď sme boli zjavne tvorivejším tímom, nedokázali sme sa vôbec presadiť, ba naopak, ponúkali sme súperovi čoraz viac šancí na skórovanie. Vyrovnali sme až tesne po prvej prestávke a ešte tri a pol minúty pred koncom 2. tretiny bol stav zápasu nerozhodný 2:2. Zápas definitívne zlomila až naša silná štvorminútovka v jej samotnom závere, počas ktorej sme zaznamenali štyri góly a Trnavčanom definitívne gólovo odskočili. Ukázalo sa to ako rozhodujúce a definitívne, pretože súper iba s dvoma formáciami už nemal dostatok síl na akýkoľvek zvrat a možnosť hrať s nami ďalej otvorenú partiu. Góly tak pribúdali len do domácej siete, za dávno rozhodnutého stavu sme mu poskytli už iba malú čerešničku v podobe posledného gólu v samom závere zápasu.

0

1. FBC TRENČÍN - akadémia:Norbert ONDRÁŠIK, tréner: „Jeden z kľúčových zápasov pre postup do nadstavby, no prístup tímu pre mňa nepochopiteľne polovičný. Prispatý a nervózny priebeh počas viac ako celej prvej polovice zápasu, presadzovať sme sa začali až v závere druhej tretiny. Zápas sa hrá šesťdesiat minút, ale poznám aj z vlastnej skúsenosti, že bývajú aj takéto dni. Pozitívne je, že začíname byť čoraz lepši na lopte a udávame tempo hry. Tento zápas sme nakoniec zvládli a presadili sa všetky formácie, čo ma teší. Určite si ale rozoberieme všetky chyby a postupne popracujeme na ich odstraňovaní.“