REVEL TRENČIANSKE TEPLICE
7:8
(1:3, 1:1, 5:4)
1. FBC TRENČÍN DRACI

3. M.Timko - 1:1, 4. Kalnássy (Petrík) - 1:2, 9. Svintsitsky - 1:3, 14. M.Timko (Kalnássy) - 1:4, 26. M.Timko - 6:5, 30. Kalnássy - 6:6, 30. Kalnássy (M.Timko) - 6:7, 30. Petrík - 7:8

Zostava 1. FBC TRENČÍN DRACI

Vojtech (11.-20. a od 25. Scherfel) – Martinus, M.Rendl, M.Timko 3+1, Kalnássy 3+1, Kurane, Svintsitsky 1+0, M.Hudec, Petrík 1+1. Tréner: R.Timko

Morvay - Vašák

Krátka, len desaťminútová prestávka po výbornom, ale fyzicky náročnom zápase proti AS Trenčín, poskytla priestor na vydýchanie, občerstvenie a načerpanie nových síl pred zápasom s ďalším kvalitným súperom, tentokrát z Trenčianskych Teplíc. Tento zápas sa v mnohom podobal na ten predchádzajúci, avšak v opačnom garde. Gólový účet zápasu otvoril súper, no tromi gólmi v rade sme skóre dokázali otočiť a do druhej tretiny sme tak vstupovali s dvojgólovým náskokom. Aj v druhej tretine sa hral na oboch stranách pekný a pre diváka atraktívny florbal s mnohými šancami, no obaja brankári doslova čarovali a tak skóre druhej tretiny skončilo spravodlivo 1:1. Úvod poslednej tretiny sme vôbec nezachytili. Súper, ktorý bol fyzicky vyspelejší, pridal na dôraze, aktívnejšie napádal a hlavne nás nepúšťal do zakončenia. Mali sme síce častejšie loptičku na svojich florbalkách a boli sme technickejší, avšak Tepličania štyrmi gólmi v rade zväčša po brejkových situáciách dokonale otočili skóre zápasu. Do konca zápasu ostávala posledná minúta a „DRACI“ prehrávali 5:6. Všetkým prítomným v hale sa týchto uplynulých29 minút zápasu muselo páčiť, no to ešte nikto netušil, čo príde. V čase 29:25 sme začali na súpera chrliť „oheň a síru“, čo nám prinieslo vyrovnanie. O desať sekúnd neskôr, v čase 29:35, sme už ďalším gólom otáčali skóre zápasu. Náš náskok však trval presne štyri sekundy, pretože súper z nariadeného trestného strieľania opäť vyrovnal. Kto očakával, že zápas tým skončí remízou, bol na omyle. V čase 29:55, keď do konca zápasu chýbalo posledných päť sekúnd, sme nádherným gólom už definitívne strhli víťazstvo na našu stranu. Nič na tom nezmenilo ani ďalšie rozvlnenie našej siete, nakoľko prišlo po záverečnom hvizde rozhodcu.