6:6
(2:2, 2:1, 2:3)
SNIPERS BRATISLAVA "B"

Bránky a asistencie

16. Kakody (Beluský) – 1:2, 18. Kakody – 2:2, 28. Mikolka (Záň) – 3:2, 38. Robota (Hacek) – 4:3, 42. M.Jurík – 5:5, 51. Ochránek (Mikolka) – 6:5

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

H.Kováč – Sebastián Halas, Obert, Robota 1+0, Záň 0+1, R.Sága, F.Meško, Jarábková – M.Bojda, Hacek 0+1, K.Kováčik, S.Timko, Ochránek 1+0, Mikolka 1+1, Beluský 0+1, M.Jurík 1+0, Kakody 2+0, S.Liška. Tréneri: M.Ondrášik, J.Lamačka

Strely na bránku

Zápas dvoch vyrovnaných súperov. O niečo aktívnejšie začali hostia, prvé tri veľmi dobré príležitosti však mali naši hráči. Nevyužili ani jednu, a tak nás hostia vytrestali na prelome 13. a 14. minúty dvoma zlepenými gólmi. U vedenia sa však dlho netešili a Kakody dvoma gólmi vyrovnal. Prvý padol po krásnej kombinačnej akcii a prihrávke Beluského, druhý po chybe v rozohrávke hostí. V závere tretiny hrali hostia dlhú presilovku o dvoch hráčov, ale ubránili sme sa.

V 23. minúte nastrelil Bojda brvno, v 28. nás dostal Mikolka do vedenia a následne sme dostali výhodu presilovky aj my, ale bohužiaľ sme počas nej inkasovali. Takmer súčasne s jej ukončením nás však dostal znova do vedenia Robota. Žiaľ, poslednú časť sme začali priam katastroficky. Najtesnejší náskok, ktorý sme si za 40 minút krvopotne vybojovali, sme „prešustrovali“ počas niekoľkých sekúnd a tak šli Bratislavčania už počas jej úvodnej minúty do vedenia. Už o minútku však vyrobili „hrúbku“ aj oni a Jurík ju využil na vyrovnanie. Desať minút pred koncom sme ešte raz viedli, keď zblízka skóroval Ochránek. V 52. minúte sa však dopustil hrubého faulu Obert, ktorý bol vylúčený na 2+2 minúty a navyše rozhodcovia nariadili za ten istý priestupok aj trestné strieľanie, ktoré Pacek s prehľadom premenil. Hosťom sa potom naskytla počas dlhej presilovky reálna nádej na víťazstvo, ale dokázali sme sa ubrániť. Tridsať sekúnd pred koncom mohol definitívne nakloniť misku váh na našu stranu Timko, ale sám pred brankárom hostí šancu nepremenil.

Zápas bol zaujímavý svojím vývojom, viacerými peknými gólmi, ale aj gólmi po hrubých chybách. Hostia boli strelecky aktívnejší, ale skutočne výborný výkon podal náš brankár Hugo Kováč, ktorý si pripísal množstvo skvelých ťažkých zákrokov. Konečná remíza a deľba bodov je teda pravdepodobne spravodlivá