1. FBC TRENČÍN - akadémia
6:5
(1:0, 4:4, 1:1)
ŠK LIDOBRATISLAVA

20. Beluský (Hacek) – 1:0, 21. Kakody (M.Jurík) – 2:0, 23. Ochránek (Mikolka) – 3:1, 32. Ochránek (Robota) – 4:1, 40. K.Kováčik (Hacek) – 5:4, 43. Hacek (K.Kováčik) – 6:4

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

1:3

0:0

0:0

J. Riečický - P. Bulko

40:18

Zápas proti Lidu oku diváka určite neulahodil. Začali sme síce zodpovedne, ale prvá desaťminútovka bola takmer úplne bez presného zakončenia. Postupne sme si začali vytvárať určitý tlak, kombinácie sa nám však príliš nedarili a zakončenie bolo nepresné a nedôrazné. Prvé náznaky šancí mal počas našej početnej výhody Krištof Kováčik, skórovať sa mu však nepodarilo. V 18. minúte nechytateľnú strelu toho istého hráča zastavila horná žŕdka a tak jediný gól úvodného dejstva strelil až 23 sekúnd pred jeho skončením debutant Martin Beluský. Hostia predviedli z florbalového kumštu v týchto fázach len málo.

V druhej tretine sa síce roztrhlo vrece s gólmi, celkový dojem z hry však oslnivý nebol. Niektoré naše góly však padli po pekných akciách. Už v úvodnej minúte skvele trafil opačný horný roh súperovej bránky Kakody, no o minútu z ojedinelého protiútoku znížil hosťujúci Csizmazia. Po pekných kombinačných akciách, ktorých však v zápase príliš veľa nebolo, zvyšoval dvoma gólmi do prakticky prázdnej bránky Ochránek a bolo 4:1. Od 37. minúty však nasledovalo našich doslova hrôzostrašných 98 sekúnd, počas ktorých sme vyprodukovali množstvo chýb, čo hostia využili na strelenie troch gólov a začínalo sa odznova. Ešte šťastie, že nám pomohol „oklepať sa“ z nervozity gól Krištofa Kováčika tri sekundy pred sirénou.

Záverečnú tretinu sme otvorili v 3. minúte gólom Haceka, no to bolo z našej ponuky prakticky všetko a keď hostia 13 minút pred koncom strelili kontaktný gól, museli sme sa obávať o víťazstvo až do samého záveru, pričom nám k jeho uhájeniu výrazne pomohlo vylúčenie hosťujúceho Bálinta presne tri minúty pred koncom. Hoci sme boli v poli lepším tímom a súpera sme úplne jasne prestrieľali, hostia boli v zakončení nebezpečnejší a treba objektívne priznať, že najmä v druhej polovici zápasu mali aj ďalšie šance na to, aby sa zápas skončil úplne inak ... Fauly , hra “na vlastné tričko“ a individuálne chyby spôsobili komplikáciu a rázom bol zápas vyrovnaný. Pozitívne je, že sme dokázali ubojovať v závere 3body a je to výstraha do odvety.