STARŠÍ ŽIACI S PREHĽADOM POSTÚPILI NA MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA

Po viac ako sedemmesačnej prestávke sa opäť rozbehla regionálna súťaž starších žiakov. Pokračovať sa však rozhodlo len päť klubov z dvanástich a tak ich súboje v M-Šport centre v Zamarovciach slúžili zároveň ako kvalifikácia pre vybojovanie účasti na Majstrovstvách SR. Naši chlapci po bezgólovej remíze s favorizovaným domácim tímom postúpili z druhého miesta.

FBC 11 TRNAVA – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 1:11 (0:2,1:5,0:4)

2.kolo, 5.6.2021, M-Šport centrum Zamarovc
Vylúčení: 1:1 (Robota), presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali Chochula – Barčák

Priebeh: 7.Mikolka (R.Sága)- 0:1, 8.Matúš Kyselica (T.Krajčovič)- 0:2 (P), 20.Váni (K.Kováčik)- 0:3, 21.Malko (Hacek)- 0:4, 22.T.Krajčovič (Dohňanský)- 0:5, 22.Nedúchal (Robota)- 0:6, 28.Matúš Kyselica (Kútik)- 1:7, 31.T.Krajčovič (R.Sága)- 1:8, 35.T.Krajčovič (Dohňanský)- 1:9, 43.Mikolka (Dohňanský)- 1:10, 44.Nedúchal (Robota)- 1:11

Zostava: A.Líška- Malko 1+0, Kútik 0+1, S.Liška, R.Sága 0+2, Večeřa, Barinec, Bečár – Sebastián Halas, Matúš Kyselica 2+0, Šimna, T.Krajčovič 3+1, Dohňanský 0+3, Mikolka 2+0, Hacek 0+1, K.Kováčik 0+1, Robota 0+2, Váni 1+0, Nedúchal 2+0, Juhás. Tréner: M.Sága

V prvej tretine sa pochopiteľne prejavila na úrovni hry dlhodobá tréningová i zápasová absencia. V úvode prostrednej časti strelili naši chlapci v priebehu troch minút štyri góly a prakticky rozhodli o výsledku. Na dvojciferné skóre sa potom v záverečnej tretine čakalo dlhých osem minút, zabezpečil ho desiatym gólom dve minúty pred koncom Mikolka. Aj súper mal v priebehu zápasu niekoľko sľubných príležitostí, až na jedinú ich však spoľahlivý Adam Líška v našej bránke zlikvidoval.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 6:2 (2:1,1:0,3:1)

3.kolo, 5.6.2021, M-Šport centrum, Zamarovce
Vylúčení: 0:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali Chochula – Barčák

Priebeh: 7.T.Krajčovič (Mikolka)- 1:0, 11.Hacek (Matúš Kyselica)- 2:0, 29.K.Kováčik (Dohňanský)- 3:1, 33.Dohňanský (T.Krajčovič)- 4:1, 42.Hacek (Matúš Kyselica)- 5:1, 43.Malko (T.Krajčovič)- 6:1 (P)

Zostava: A.Líška (H.Kováč)- Malko 1+0, Kútik, S.Liška, R.Sága, Večeřa, Barinec, Bečár – Sebastián Halas, Matúš Kyselica 0+2, Šimna, T.Krajčovič 1+2, Dohňanský 1+1, Mikolka 0+1, Hacek 2+0, K.Kováčik 1+0, Robota, Váni, Nedúchal. Tréneri: Marek Kyselica, M.Sága

Druhý zápas bol pre naše družstvo rozhodujúci z hľadiska postupu na Majstrovstvá SR. Partizánske bolo ťažším súperom. Keď súper už v 2.minúte nepremenil trestné strieľanie, dôležitý vedúci gól sme strelili my a nestratili sme ho až do konca. Výsledok však dlho nebol jednoznačný, rozhodujúci náskok sme však získali až v záverečnej časti hry. Partizánske výsledok prikrášlilo záverečným gólom dvanásť sekúnd pred koncom.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 0:0

4.kolo, 5.6.2021, M-Šport centrum, Zamarovce
Vylúčení: 0:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali Jursa – Chochula

Zostava: A.Líška (H.Kováč)- Malko, Kútik, S.Liška, R.Sága, Večeřa, Barinec, Bečár – Sebastián Halas, Matúš Kyselica, Šimna, T.Krajčovič, Dohňanský, Mikolka, Hacek, K.Kováčik, Robota, Váni, Nedúchal. Tréner: Marek Kyselica

Súboj o prvé miesto v tabuľke Región Západ priniesol bezgólový stav. Na oboch stranách vynikli brankári. Vyrovnané stretnutie sledovalo 40 divákov. Chlapcom blahoželáme k postupu. Prajeme veľa síl a chuti v príprave na šampionát, ktorý sa uskutoční v M-Šport cenre v Zamarovciach v termíne 18.-20.6.2021.

Zápas zhodnotil hlavný tréner Marek KYSELICA: "Záverečné stretnutie o umiestnenie na prvom mieste, s rovesníkmi z AS Trenčín, hodnotím v konečnom dôsledku dobre. Obe mužstvá boli na seba dobre takticky pripravené, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. V nasledujúcej príprave na MSR musíme zlepšiť našu kompaktnost postavenia a pohyb na ihrisku. Keď sa nám to podarí verím v pekný výsledok na záverečnom podujatí."