JUNIOROM VSTUP DO PLAY OFF NEVYŠIEL PODĽA PREDSTÁV, REPARÁT VŠAK ZVLÁDLI

Najvyššia juniorská súťaž sa prehupla zo základnej do vyraďovacej časti. Naši chlapci, ktorí obsadili po 22. kole tretie miesto, tým vlastne zahájili priamy boj o medaily. Samozrejme, už prvé domáce zápasy proti ATU Košice naznačili, že jednoduché to vôbec nebude. Prvý krok, hoci sme zápas mali sľubne rozohraný, sme závere nezvládli. V nedeľu sme však po zlepšenom výkone stav série vyrovnali a boj o postup do semifinále ostáva otvorený.

1.FBC TRENČÍN – FaBK ATU KOŠICE 4:5 (2:0,1:2,1:2-0:1) po predĺžení – stav série 0:1
Štvrťfinále play off, 1.zápas, sobota 24.2.2024, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Wlachovský – P.Ďurík, vylúčení 1:4 (Ševčík), presilovky 1:0, oslabenia 0:2, pomer striel 35:21
Priebeh: 15. A.Rendl (Greguš) – 1:0 (P), 18. Greguš (Bulejčík) – 2:0, 34. Ševčík (Kyselica) – 3:2. 56. Sleziak (Ševčík) – 4:4

Zostava: Bieleš – Dohál, A.Rendl 1+0, Husár, Košinár, Večeřa, Čiffáry, Sebastián Halas – Greguš 1+1, Kyselica 0+1, Bulejčík 0+1, M.Bojda, Ševčík 1+1, Sleziak 1+0, Mikolka, Čief, K.Kováčik, Hacek. Tréner: J.Holovka

Hralo sa od začiatku vo svižnom tempe, no zároveň obojstranne pozorne v obrane a tak prvé vážnejšie vzrušenie pred bránkou hostí bola ďalekonosná Bulejčíkova strela do žŕdky. Ďalšiu žŕdku trafil v 11. minúte Greguš. Niekoľko dobrých zákrokov mal medzitým aj Bieleš v našej bránke a tak skóre sa po prvý raz menilo až v 15. minúte, kedy peknú kombinačnú akciu počas našej druhej presilovej hry zakončil Rendl. V tej istej minúte skvele zlikvidoval vyloženú šancu hostí Bieleš a o pár sekúnd nastrelil už po tretí raz žrď Bretzovej bránky Sleziak. V 18. minúte nám vyšla zasa peknú kombinácia a Greguš zvyšoval na 2:0 prakticky do prázdnej bránky. Bola to z našej strany celkom vydarená pasáž hry a nič nenasvedčovalo, že by sa hostia mali zdvihnúť.

Žiaľ, už v 30. sekunde využili hostia naše zaváhanie, znížili a výrazne ožili. Nám naopak nevyšla v poradí tretia presilová hra v zápase, počas ktorej sme inkasovali vyrovnávajúci gól a na naše florbalky sa vkradla nervozita. Vyvinuli sme síce značný optický tlak, väčšinu situácií sme však riešili nešťastne individualisticky, strácali sme loptičky a hosťom sme tak ponúkali množstvo možností na rýchle protiútoky. Hoci sme si vypracovali aj dosť gólových príležitostí, naša koncovka bola dá sa povedať až tragická a tak jediný náš gól v tejto časti hry zaznamenal Ševčík a dostal nás znova do vedenia. Ako sa však ukázalo, bolo to naposledy.

Hoci sme tretiu tretinu začínali v početnej výhode, už po druhý raz v zápase sme počas nej inkasovali, a to už v 12. sekunde ! Priebeh zápasu potom pokračoval tak, ako sa vyvíjal od začiatku druhej tretiny. My sme sa tlačili dopredu, loptička nás príliš neposlúchala, naše zakončenie bolo naďalej hrozivo nepresné a hosťom stačilo čakať na naše chyby. Po jednej z nich a následnom rýchlom protiútoku sme situáciu riešili faulom a z nariadeného trestného strieľania ich dostal po prvý raz do vedenia Olekšák. Ku cti nám slúži, že sme nezložili zbrane a z množstva striel si štyri minúty pred koncom našla cestu za chrbát brankára hostí Sleziakova strela počas signalizovaného trestu. Hoci sme mali do konca zápasu ešte dve sľubné príležitosti, ostali opäť nevyužité.

Predĺženie trvalo len presne tridsať sekúnd a hosťujúci Olekšák definitívne rozhodol o zisku prvého bodu pre hostí. Hoci sme mali prakticky počas celého zápasu prevahu a súpera jasne prestrieľali, dôvod na radosť mali hostia. Zápas sme si však zbabrali sami: nekoncentrovanými vstupmi do jednotlivých tretín, individualistickým poňatím hry a veľmi nepresnou koncovkou sme pomohli Košičanom vstať z popola. Ich ústrednou postavou bol Olekšák, autor štyroch gólov.

Jan Holovka, tréner: „Čo k tomu povedať ? Stále opakujeme rovnaké chyby, nemáme spoľahlivé spracovanie loptičky, väčšina činností nám trvá pridlho a presadiť sa individuálne na tejto úrovni jednoducho nejde. Naopak, šikovný súper z toho dokáže ťažiť. V koncovke sa trápime po celú sezónu, dnes to však bolo až príliš vypuklé. Musíme si to v pokoji rozobrať, v play off prvý zápas, aj keď býva dôležitý, neznamená ani zďaleka konečný úspech. Musíme bojovať ďalej.“

1.FBC TRENČÍN – FaBK ATU KOŠICE 11:4 (3:1,4:2,4:1) – stav série 1:1
Štvrťfinále play off, 2.zápas, nedeľa 25.2.2024, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Kučera – M.Tomáš, vylúčení 4:3 (Sleziak 3x, K.Kováčik), presilovky 0:0, oslabenia 0:1, pomer striel 37:21
Priebeh: 1.Kyselica (Greguš) – 1:0, 5. Dohál (Sleziak) – 2:0, 17. Bulejčík (Greguš) – 3:1, 21. Bulejčík (Greguš) – 4:1, 29. Sleziak – 5:2, 36. Greguš (A.Rendl) – 6:3, 40. Greguš (A.Rendl) – 7:3, 41. Bulejčík – 8:3, 42. Sleziak (Ševčík) – 9:3, 43. K.Kováčik (Mikolka) – 10:3, 51. Sleziak (Ševčík) – 11:3

Zostava: Bieleš – Robota, A.Rendl 0+2, Dohál 1+0, Košinár, Večeřa, Čiffáry, Sebastián Halas – Greguš 2+3, Kyselica 1+0, Bulejčík 3+0, Hacek, Ševčík 0+2, Sleziak 3+1, Mikolka 0+1, Čief, K.Kováčik 1+0, M.Bojda. Tréner: J.Holovka

Do druhého zápasu sme vleteli ako víchor a už v 1. minúte sme korunovali náš dobrý vstup gólom Kyselicu. Hrali sme s nasadením, bojovne, oveľa kolektívnejšie ako v sobotu a už v 5. minúte zvýšil na 2:0 po peknej akcii Dohál. Príležitostí bolo dosť na oboch stranách, ale obaja brankári boli na svojom mieste. V 16. minúte využili hostia naše prvé vážnejšie zaváhanie a znížili, no o niekoľko sekúnd šikovne zahranú Gregušovu štandardku z rohu ihriska doklepol do siete Bulejčík. Za stavu 3:1 mal ešte dve skvelé príležitosti Greguš, ale nepremenil.

Aj druhú tretinu sme zahájili gólom v úvodnej minúte, zakončovateľom bol po peknom blafáčiku Tomáš Bulejčík. Pri našej presilovke sme však, ako v sobotu, takmer posadili súpera na koňa, keď hrubé zaváhanie Greguša využili Košičania na zníženie. Tentokrát sme sa ale rýchle otriasli, Sleziak zvýšil na 5:2 a hoci hostia znížili ešte raz, dva góly Greguša im asi definitívne zobrali vietor z plachiet.

A to ešte Košičania netušili, čo ich čaká v úvode poslednej tretiny. V prvej minúte skóroval Bulejčík, v druhej Sleziak a v tretej Krištof Kováčik. Hoci sme v zápase dominovali až do konca, šance sa nám už premieňať príliš nedarilo a tak posledný presný zásah prišiel v 51. minúte z florbalky Sleziaka, ktorý sa tak stal po Bulejčíkovi druhým naším „hetrikovým“ hráčom v zápase. Posledný gól sme inkasovali päť sekúnd pred koncom do opustenej bránky, keď sme si skúšali power play.

Dosiahli sme teda jasné víťazstvo a vyrovnali stav série na 1:1. Netreba ho však preceňovať, naopak. Hráči ATU dosiahli v Trenčíne to, v čo verili a je teraz na nás pristúpiť k zápasom v Košiciach s rovnakým nadšením a nasadením, ako tomu bolo v nedeľu. Inak by nám tam asi ruže nekvitli ...

Jan Holovka, tréner: „Musím oceniť, že sme nastúpili s maximálnym nasadením a oduševnením. Škoda, že tomu nebolo tak počas celého zápasu aj včera. Keď sa hrá na doraz a kolektívne, prídu aj šance a vydarí sa zvyčajne aj koncovka. Dnes sme sa o tom jasne presvedčili a treba si to do budúcnosti zapamätať. Ukázalo sa, čo robí koncentrácia v úvode tretín. Zatiaľ čo v sobotu sme v úvodnej minúte trikrát inkasovali, v druhom zápase to bolo presne naopak. Chyby sa vyskytli aj dnes, ale dôležité bolo, že sme na góly súpera dokázali rýchlo odpovedať. Myslím si, že sme dnes aj sami sebe dokázali, že je v našich silách úspešne sa pobiť o postup, ale musíme šliapať od začiatku do konca na maximum.“