MUŽI - Extraliga - 16. 04. 2022 18:00hod

Klobučník - N. Ondrášik, Machara, Repka, Trefný - Kvasnica, Virga, Amrich, Mitucha, Pelczarski, Galajda, Bulejčík

0:0

0:0

Sklenica, Beňo

260

Za stavu 1:1 na zápasy nastupovali obe družstvá k tretiemu finálovému duelu s vedomím jeho nesmiernej dôležitosti. Úspešnejší tím z tohto merania síl by sa priblížil k titulu na jeden-jediný krok a získal aj psychickú výhodu pred nedeľňajším pokračovaním série. Našťastie, lepšie sa ho podarilo zvládnuť našim chlapcom, hoci dvakrát museli doťahovať jednogólový náskok súpera. Zajtra budeme mať teda možnosť urobiť ten posledný, ale samozrejme najťažší krok ... Držíme palce !!!

TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA – 1.FBC FLORAL TRENČÍN 2:3 (0:0,2:1,0:2) – stav série 1:2

Priebeh: 23.Virga (N.Ondrášik)- 1:1, 49.Pelczarski (Trefný)- 2:2, 57.Kvasnica (N.Ondrášik)- 2:3

Zápas sa začal v podobnom štýle ako oba pred týždňom v Trenčíne. Od začiatku sme boli aktívni, prvých desať minút sme domácich nepustili vôbec do ničoho. Domáci ale opäť bránili veľmi dôsledne, a tak ani šancí ani na našej strane nebolo zvlášť veľa. V 6.minúte šancu Kvasnicu zmaril dobrým zákrokom Haverla, v 8.minúte Galajdu stihol v sľubnej pozícii telom odstaviť v poslednej chvíli domáci obranca, v 11.min. Kvasnica z uhla tesne minul. Najväčšiu „gólovku“ nepremenil po zlej rozohrávke domáceho Kachniča Amrich, keď nedokázal zblízka zdvihnúť loptičku ponad ležiaceho domáceho brankára. Ten istý hráč potom netrafil o minútu bránku domácich pri sľubnom prečíslení. Domáci mali prvú príležitosť až v 14.minúte, keď Banga tesne minul. Klobučník v bránke hostí mal prvý vážny zásah až v samom závere tretiny, ale ten stál za to, keď skvele zlikvidoval šancu Chovana. Značná optická prevaha nám teda vedenie zatiaľ nepriniesla.

Druhú periódu sme zahájili sériou chýb a nepresných rozohrávok. Dvakrát nám to prešlo bez trestu, tretiu šancu však už domáci premenili a šli do vedenia. Tešili sa však iba päť sekúnd: po výborne a bleskovo rozohranej štandardke N.Ondrášikom skóroval strelou „z prvej“ Virga. Nasledovali z oboch strán opatrnejšie minúty, spomenúť treba len dobrý zásah domáceho brankára po Kvasnicovom pokuse a „zatúlanú“ strelu domáceho Valachoviča z diaľky, ktorá skončila na žŕdke Klobučníkovej bránky. Čakalo sa na chybu a žiaľ, ako prví sme ju urobili my. V 36.minúte sme nestačili zareagovať na súperovo rýchle prenesenie hry a pre osamoteného Juricu nebolo problémom upratať loptičku do našej siete. Od týchto chvíľ sme sa vrhli do útoku, naša prevaha pripomínala presilovku, ale úplne vyložené šance sme si vytvárať cez pavučinu brániacich domácich tiel nedokázali. Naopak, ešte šťastie, že domáci nedokázali minútu pred koncom využiť veľké nedorozumenie medzi N.Ondrášikom a Klobučníkom a loptičku sme v poslednej chvíli dokázali upratať do bezpečia. Príležitosť nám potom ponúkol v samom závere domáci Kachnič po faule na Virgu, a tak sme do tretej tretiny nastupovali s výhodou presilovej hry. Bolo to prvé a jediné vylúčenie v zápase vôbec.

Hoci sme presilovku nehrali zle a súpera dve minúty zvierali, využiť sa nám ju nepodarilo. Pokračovali sme však v sústredenom tlaku niekedy až na hranici rizika, po šanci Juricu nás zachránilo brvno a následne Trefný v úlohe „čističa“. V 49.minúte predviedol dlhé krásne sólo Karol Pelczarski a presnou strelou zariadil vytúžené vyrovnanie. Aj za nerozhodného stavu sme priklincovali súpera k jeho bránkovisku, do šance sa dostal Mitucha, no skórovať sa mu nepodarilo. Šesť minút pred koncom zahrozil z rýchleho brejku domáci Banga, jeho strela však minula bránku. Rozhodujúci okamih prišiel v čase 56:41, keď sa svojím typickým spôsobom presadil po prihrávke N.Ondrášika Tomáš Kvasnica. Hoci sa Tsunami pokúšalo dve minúty využiť početnú prevahu pri hre bez brankára, do vyloženej príležitosti sme už domácich nepustili a dokázali dotiahnuť tento dôležitý zápas do víťazného konca. Sme presvedčení, že úplne zaslúžene, pretože zvíťazilo družstvo, ktoré chcelo viac tvoriť a bolo aktívnejšie počas celého priebehu zápasu. Veľmi potešilo, že sme ho odohrali bez jediného vylúčenia.

Zápas sa hral pred plným hľadiskom vo výbornej atmosfére a veľmi slušne, s jediným vylúčením domáceho hráča. S citom a prehľadom ho viedla medzinárodná rozhodcovská dvojica, ktorá zbytočne nevstupovala do hry a nechala jej voľný priebeh vo vedomí, že obe družstvá chcú predovšetkým hrať florbal.

Zajtrajší zápas sa hrá v Záhorskej Bystrici o 17,00 hod. a všetci naši priaznivci veria, že bude v tejto sezóne posledný. Zároveň si však uvedomujeme, že to bude aj zajtra veľmi ťažké a bude si to vyžadovať rovnako stopercentne zodpovedný výkon všetkých hráčov, ako tomu bolo dnes.