MUŽI - Extraliga - 10. 04. 2022 17:00hod

Klobučník (TS Ďurmek) - Pelczarski, Trefný, N. Ondrášik, Machara, Habánek, Repka - Mitucha, Babík, Bulejčík, Kvasnica, Virga, Amrich, Galajda

1:0

0:0

Cíbik, Tomáš

610

Po sobotňajšej tesnej porážke mali domáci pred dnešným stretnutím tak trochu nôž na krku- cestovať do Stupavy za vyrovnaného počtu víťazstiev znamenalo pre nás jednoznačný imperatív – zvíťaziť. Zápasy, zvlášť tie finálové, bývajú po prvom domácom neúspechu strašne ťažké, ale naši chlapci to zvládli ! Bola to však rovnaká dráma do posledných sekúnd ako v sobotu, tentokrát však pre nás skončila šťastne a tak je už dnes isté, že do Stupavy pocestujeme na budúci víkend dvakrát.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN - TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA 5:3 (2:1,0:1,3:1) – stav série 1:1

Finále play off, 2.zápas, 10.4.2022, Mestská športová hala Trenčín, 610 divákov

Priebeh: 11.Pelczarski (Virga)- 1:1 (P), 13.Pelczarski (Mitucha)- 2:1, 43.Kvasnica (Amrich)- 3:2, 56.Virga- 4:3 (T), 60.Pelczarski (Virga)- 5:3

Aj keď aktivita bola aj v nedeľu od začiatku na našich florbalkách, vyložené šance sa cez súperovu zhustenú obranu rodili len veľmi ťažko. Naopak, hostia hneď z prvej vážnejšej situácie dokázali ísť na začiatku deviatej minúty do vedenia. O necelú minútu bol však vylúčený hosťujúci Kachnič a po Virgovej prihrávke trafil Pelczarski presne – bolo vyrovnané. Ten istý hráč zanedlho potom prestrelil z diaľky klbko hráčov a poslal nás prvý raz do vedenia, keď ešte medzitým opečiatkoval Virga hornú žrď súperovej bránky. Stav 2:1 zostal už do konca tretiny nezmenený, nakoľko strelecké pokusy Kvasnicu ani Amricha úspech nepriniesli.

V druhej tretine sme opäť presadzovali cez hradbu brániacich hosťujúcich tiel opäť len ťažko- preťažko. Hneď v 21.minúte v dobrej pozícii netrafil Babík, v 26.minúte sa nepresadil Amrich, v 37.minúte zaváhal v koncovke Galajda a v tej záverečnej nedokázal za brankára hostí dotlačiť loptičku v ťažkej pozícii ani Machara. Úplne vyložené šance to ale neboli. Hostia naopak využili hrubé zaváhanie v našej rozohrávke v 31.minúte na vyrovnanie a keďže vylúčenie Bulejčíka sme našťastie ustáli bez ujmy, dráma sa mala rozuzliť až v záverečnom dejstve.

A aj to bolo naozaj infarktové. V 42.minúte netrafil poloodkrytú bránku hostí striedajúci Habánek, no už o chvíľu sa nám vydarila pekná kombinácia, ktorú bez problémov zakončil vedúcim gólom Kvasnica. Radosť domácich hráčov a fanúšikov však trvala len presne 18 sekúnd, keď nariadené trestné strieľanie tak ako v sobotu s prehľadom premenil elitný strelec hostí Banga. Nepomohlo ani striedanie našich našich brankárov, Banga nedal Ďurmekovi žiadnu šancu. V 51.minúte sme dostali výhodu početnej prevahy my, súpera sme dve minúty zvierali ako v kliešťach, vytúženého gólu sme sa ale nedočkali. Ten prišiel až štyri minúty pred koncom, keď trestné strieľanie po faule na Pelczarského chladnokrvne premenil Virga. V 57.minúte ešte mal dobrú príležitosť na uzamknutie zápasu Amrich, ale ostré náboje si asi šetril až do Stupavy. Deväťdesiat sekúnd pred koncom odvolali hostia po oddychovom čase brankára, do vážnej šance sme ich však už nepustili. Naopak, gólom do prázdnej bránky pečatil výsledok gólom do prázdne bránky Pelczarski, ktorý tak zavŕšil v zápase svoj hattrick.

Do budúceho víkendu nastupujú tak obe družstvá za nerozhodného stavu. Ak v Stupave doprajeme súperovi po našich chybách menej gólových príležitostí ako tomu bolo doma, naša šanca na úspešné výsledky je určite reálna. Držíme palce !!!

Opäť potešila veľká divácka návšteva, ktorá vytvorila aj tomuto stretnutiu atmosféru hodnú finále. Ďakujeme !

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: Dnes oveľa lepší prístup čo sa týka nasadenia, včera to bolo z našej strany slabé, asi sme čakali že sa Tsunami porazí samo. Bolo to lepšie, no stále to nebolo ono.

ZÁHORSKÁ BYSTRICA:Dárius SIHEĽSKÝ : „Málo kto by povedal, že po víkende bude 1:1 na zápasy a oba duely sa prakticky rozhodnú v posledných minútach. Finále je z našej strany poznačené absenciou kľúčových hráčov kvôli covidu, jemne závidím Trenčínu, že celé play-off ich toto obchádza. Trenčín po tomto víkende stratil kúzlo neporaziteľnosti a to je pre nás dôležité, Stále však platí, že Trenčín je super favorit na titul, veď nie je žiaden klub, ktorý pre zisk titulu urobil viac ako Trenčín.“