MUŽI - Extraliga - 23. 01. 2022 13:00hod

N.Ondrášik 1+0, Amrich 2+1, Machara 1+2, Trefný 0+1, Kvasnica 3+3, Virga 0+2, Habánek 1+0, Pelczarski 1+2, Bulejčík 2+1, G.Královič 2+0,

Počarovský - N.Ondrášik, Amrich - Repka, Machara - J.Ondrášik, Trefný - Kvasnica, Virga, Habánek - T.Bielik, Pelczarski, Bulejčík - T.Bielik, Galajda, G.Královič - Babík.

0:2

0:0

Kročko – Červený

28

Dvadsiate kolo postavilo proti sebe v Košiciach domáci Žltý sneh, ktorý bol pevne usadený na poslednom mieste bez zisku jediného bodu a vedúci tím tabuľky 1.FBC Florbal Trenčín, ktorý naopak v zápasoch na ihriskách súperov ešte ani jediný bod nestratil. Všetci, a zdá sa, že aj vrátane našich hráčov, teda predpokladali, že víťazstvo hostí príde automaticky. V športe to však takto nefunguje. Ešte tri minúty pred koncom druhej tretiny nadšene bojujúci domáci o gól viedli a desať minút pred koncom zápasu prehrávali len o dva. V závere sa síce naše lepšie kondične pripravené družstvo presadilo a zvíťazilo značným gólovým rozdielom, ale objektívny pozorovateľ z nášho výkonu určite nadšený nebol.

Treba preto len dúfať, že v našom prípade bude platiť, že čím papierovo slabší súper, tým slabší výkon. Všetkých súperov z dna tabuľky máme už totiž za sebou a čaká nás séria zápasov s oveľa ťažšími súpermi. Na nich by asi hrať posledných pätnásť minút nestačilo ... A s plnou koncentráciou na začiatky zápasov treba začať okamžite, lebo priamo v play off môže byť neskoro !

ŽLTÝ SNEH KOŠICE - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 6:13 (2:3,2:3,2:7)

V úvode zápasu sme tentokrát rýchlo šli do dvojgólového vedenia, no v ďalších minútach sme toho beznádejne poslednému tímu dosť dovolili, a tak šance boli na oboch stranách. Nášherný prejav bol nepresvedčivý a mdlý, nasadenie nedostatočné. Po góle domácich sme aspoň využili presilovú hru, no domáci tím v 16.minúte opäť znížil rozdiel skóre na jediný gól.

Aj po prestávke pokračovalo naše družstvo v chladnom, „profesorskom“ výkone, zatiaľ čo domáci outsider bojoval ako o život. Kým my sme sa snažili doviesť loptičku až do bránky a triafali sme žŕdky, domácim sa po rýchlych akciách a najmä našich chybách podarilo otočiť skóre vo svoj prospech. A to ešte mal v 34.minúte domáci Čepel obrovskú šancu zvýšiť na 5:3. Následne sme predsa len pridali, ale urazili sme kartu a nič nám v útoku nevychádzalo. Našťastie nám domáci pomohli zbytočným faulom a Norbert Ondrášik využil na vyrovnanie našu druhú presilovku v zápase. V závere tretiny už začali domácim dochádzať sily, častejšie chybovali a tak sme po góloch Kvasnicu a Pelczarského v priebehu niekoľkých sekúnd nakoniec šli do kabíny s dvojgólovým náskokom. Napriek tomu aj táto časť hry bola z našej strany nevydarená.

Hoci domáci hneď po otvorení záverečnej tretiny opäť znížili, bolo jasné, že zápas nezvládnu kondične. Hneď o minútu dvakrát tesne za sebou skóroval Amrich, domáci ale v gólovej prestrelke takmer okamžite opäť kontrovali. To však bolo už ale z ich strany všetko, na viac už nemali síl a tak sme do konca zápasu už skórovali päťkrát za sebou iba iba my. Pozerať sa na tento zápas bolo však skôr utrpením, florbal plakal.

V najbližšom zápase privítame už vo štvrtok, 27.januára o 17,00 hod. v mestskom derby dlhoročného rivala FbK AS Trenčín a veríme, že náš prístup k zápasu bude oveľa, oveľa lepší. Veď kedy už, ak nie v derby ???

ŽLTÝ SNEH KOŠICE:Róbert Beľuš: „Na moje prekvapenie a aj napriek inkasovaniu dvoch gólov v úvode, sme vedeli držať krok so súperom, dokonca sme viedli. No zjavne vedenie v akomkoľvek zápase je náš kryptonit, začneme byť hlavami niekde v oblakoch a prestaneme sa sústrediť. To a naša kondícia v tretej tretine nás stála sľubný výsledok s lídrom ligy.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Aby som povedal pravdu, tak jediným pozitívom dnešného zápasu bol výsledok a že máme tri body, ináč to z našej strany nemalo nič spoločné s extraligovým florbalom. Čo sme predviedli bola hrôza a des. S takým družstvom, ktorý nemá čo robiť v extralige, nemôžeme dostať šesť gólov.“