JEX - Extraliga - 4. kolo - 03. 03. 2024 13:30hod
FaBK ATU KOŠICE
4:5
(1:2, 3:0, 0:3)
ŠK 1. FBC TRENČÍN

10. A.Rendl (Bulejčík) – 0:1, 18. Bulejčík (Kyselica) – 1:2 (P), 49. Hacek (Košinár) – 4:3, 56. Ševčík (Hacek) – 4:4, 57. Kyselica (Greguš) – 4:5

Zostava ŠK 1. FBC TRENČÍN

Šlosár – Robota, A.Rendl 1+0, Dohál, Košinár 0+1, T.Bojda, Čief – Greguš 0+1, Kyselica 1+1, Bulejčík 1+1, T.Krajčovič, Ševčík 1+0, Sleziak, Hacek 1+1, Mikolka, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

1:1

1:1

0:0

Vyšňan - Király

31:32

Po sobotňajšom víťazstve sme to boli na počudovanie my, kto pôsobil nervóznejším dojmom. Napriek tomu sme však šli Rendlovým gólom do vedenia. Domáci bojovali pochopiteľne s plným úsilím, podarilo sa im gólom Olekšáka vyrovnať, ale pri vylúčení toho istého hráča sme dokázali ísť znovu počas jedinej našej presilovky v zápase do vedenia gólom Bulejčíka. V druhej tretine však náš kŕčovitý výkon pokračoval. Presilovú hru dokázali využiť aj domáci, dvoma ďalšími gólmi priebeh zápasu otočili a získali sľubný dvojgólový náskok. Ku cti našim chlapcom slúži, že sa nepriaznivému vývoju nepoddali a bolo vidieť, že hoci sa im herne nedarí práve najlepšie, šľapú do toho až „na krv“. V našej bránke nás v krízových chvíľach držal v hre počas celého zápasu spoľahlivý Šlosár a keď desať minút pred koncom Hacek znížil, naše nádeje razom získali reálnejšiu podobu. Naše úsilie bolo korunované zhruba štyri minúty pred koncom dvoma zlepenými gólmi Ševčíka a Kyselicu a najtesnejšie víťazstvo sme si už ustrážili. Získať na pôde ATU dve víťazstvá za sebou nie je bežná záležitosť, náš tím to ale dokázal a tak si semifinálovú odmenu zaslúži. Naším súperom v ďalšom kole bude náš mestský sused AS Trenčín. Jeho výhodou môže byť skutočnosť, že seniorský tím už v extralige dohral a tak sa môže plne sústrediť len na juniorské semifinále. Rozhoduje sa však vždy na ihrisku.