MUŽI - Extraliga - 12. 02. 2022 18:00hod

Klobučník - Trefný, N.Ondrášik, Repka, Machara, J.Ondrášik, Babík - Kvasnica, Virga, Amrich, Mitucha, Pelczarski, T.Bielik, Habánek, Galajda, A.Rendl, Bulejčík

0:0

0:0

Sklenica, Beňo

DO PLAY OFF DEFINITÍVNE Z 1.MIESTA !

V dohrávke 13.kola cestovalo naše družstvo na pôdu bratislavského ŠK Lido Prírodovedec s jednoznačným cieľom – definitívne potvrdiť postup do play off z prvého miesta už tri kolá pred koncom základnej časti. ŠK Lido je kvalitný, fyzicky veľmi dobre pripravený súper so skalopevnou defenzívou a tak bolo jasné, že žiadna prechádzka nás nečaká. Napokon sme však zápas k spokojnosti zvládli a tak tri záverečné kolá proti ťažkým súperom môžeme využiť ako kvalitnú prípravu na vyraďovacie boje.

ŠK LIDO PRÍRODOVEDEC - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 5:9 (3:1,1:5,1:3)

Priebeh: 15.Amrich (Kvasnica)- 1:1, 24.Amrich (Kvasnica)- 3:2, 28.Mitucha- 3:3, 31.Machara (Kvasnica)- 3:4, 32.Kvasnica (Virga)- 3:5, 40.Repka (Machara)- 4:6, 45.Machara- 4:7, 57.Pelczarski- 4:8, 58.J.Ondrášik (Habánek)- 4:9

Prvú tretinu sme nezvládli podľa našich predstáv. Loptičku sme síce mali takmer stále pod kontrolou, v našej hre však absentovala vyššia rýchlosť a moment prekvapenia. Mészárosa v domácej bránke sme príliš nezamestnali, najväčšie šance Kvasnicu a Galajdu skončili strelami tesne vedľa. Domáci, tak ako je to o nich známe, stavali na pevnej defenzíve a rýchlych protiútokoch, z ktorých sa aj dokázali presadiť. Na ich prvý presný zásah sme síce dokázali už o desať sekúnd odpovedať vyrovnávajúcim zásahom Amricha, no po ďalších dvoch brejkoch domácich sme razom prehrávali o dva góly. V samom závere tretiny ešte zazvonila za Mészárosovým chrbtom žŕdka po strele Trefného, no do šatní šli s dvojgólovým náskokom domáci.

V druhej tretine sme zvýšili tempo, viac sa nám darilo kombinačne a konečne aj strelecky. Najprv Amrich využil ďalšiu nezištnú Kvasnicovu prihrávku, potom Mitucha neuveriteľne pohotovo zakončil po chybnej domácej rozhohrávke a po krížnej strele Macharu a presnom Kvasnicovom zakončení sme skóre dokonale otočili. Domáci Bačinský síce dokázal v závere znížiť, ale na jeho gól veľmi rýchlo zareagoval šikovnou strelou po peknom prieniku Repka.

V tretej časti sme hru kontrolovali, domácich príliš nepúšťali do gólových príležitostí a po góle Macharu v 45.minúte bolo prakticky všetko jasné. V závere sme výsledok ešte prikrášlili, dlhú sériu bez straty bodu sme si predĺžili a najmä tri kolá pred koncom základnej časti získali definitívu postupu do play off z prvého miesta. Vďaka chlapci, je to skvelý výsledok, ale zároveň pozor ! V play off začíname odznova a už sme sa v ňomv minulosti popálili viac, ako je zdravé !

Posledný domáci zápas proti Tsunami Záhorská Bystrica odohráme v našej hale už v pondelok, 14.februára. Pozor, začiatok zápasu bol posunutý na 18,00. Na posledné dve stretnutia cestujeme na pôdu súperov – do Žiliny a Nižnej.

ŠK LIDO BRATISLAVA:Tomáš Škarupa: „Trenčín nám dnes ukázal, prečo je na prvom mieste v tabuľke. Ukázali nielen skúsenosť ale aj kvalitu. My sme zistili že máme na čom pracovať ale chuť pracovať nám nechýba. Už sa pozeráme na zápas v pondelok ktorý chceme vyhrať a pred play-off sa dostať na víťaznú vlnu.“

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Dnešný zápas v našej klasickej réžii. Začíname tretinu tým, že prehrávame, to už nie je asi úplne normálne. Pritom dobre vieme, čo hrá súper, rozoberáme to na videu. Sme laxní v prvej tretine. Prvá tretina nebola to, čo hráme. Zas si musíme povedať nejaké ostré slová v šatni, aby sme začali hrať normálny florbal. Dnes dôležité tri body, pretože prakticky máme do konca tri zápasy a teraz vieme, že nebudeme horší než druhí. Môžeme sa pomaly pripravovať na playoff. Môžeme skúšať a nechať hrať všetkých hráčov.“