MUŽI - Extraliga - 10. 10. 2020 15:00hod
MESTSKÁ ŠPORTOVÁ HALA TREČÍN - centrálna hala
ŠPORTOVÝ KLUB 1. FBC TRENČÍN
19:2
(3:1, 12:0, 4:1)
FBC YOUNG ARROWS SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Bránky a asistencie

8. Rebro (Fürsten), 11. Ondrášik J. (Fürsten), 19. Rebro (Virga) , 24. Virga (Pelczarski), 25. Virga (Pelczarski), 26. Virga (Amrich), 26. Ondrášik N. (Pelczarski), 26. Virga (Pelczarski), 27. Virga (Pelczarski), 28. Virga (Pelczarski), 29. Mitucha (Virga), 34. Amrich (Mitucha), 37. Amrich (Mitucha), 39. Fürsten (Rebro), 40. Kopecký (Barčák), 41. Rebro (Virga), 45. Amrich (Ondášik N.), 46. Bábik, 56. Fürsten (Virga)

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

B - Ďurmek, N.Ondrášik, J.Ondrášik, Fürsten, Virga, Rebro, Widurski, Vrábeľ, Amrich, Pelczarski, Mitucha, Habánek, Peško, Kopecký, Barčák, Mayer, Halás, Babík.

1:2

Vylúčenia

Cíbik Roman, Tomáš Michal

Rozhodcovia

Domácich zaskočil v 6. min. úvodným gólom Schneider, ktorý sa presadil a využil zlé striedanie hráčov 1. FBC – 0:1. Domáci dvoma gólmi Rebra, jeden pridal Jakub Ondrášik otočili stav stretnutia po 20. minútach – 3:1. Stretnutie sa zlomilo v prospech Trenčanov pri dvojnásobnom vylúčení hráča hostí. Presilovku o dvoch hráčov na 5 min. domáci využili. Presadil sa Virga, ktorý v 5-minútovej presilovke v čase od 24.-28. min. vsietili 6 gólov. Jeden pridal aj Noro Ondrášik. O zápase bolo rozhodnuté. Súper dokázal držať krok s 1. FBC Trenčín do 23 min. Vylúčenie Trenčanom pomohlo odštartovať gólostroj. V druhej tretine dali súperovi 12 gólov. Napriek vysokému skóre hostia bojovali až do konca zápasu Povinné víťazstvo Trenčanov. Stretnutie sledovalo cez online prenos 260 divákov.

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA (tréner ŠK 1.FBC Trenčín): „Môžem povedať, že zápas prebehol v ľahkom tempe. Dá sa povedať, že to bol pre nás tréningový zápas, kde sme si mohli vyskúšať rôzne tréningové veci, ktoré trénujeme na tréningu. Bola potreba to vyskúšať v hernej praxi. Som rád, že si zahrali všetci. Hráči mohli načerpať ďalšie skúsenosti. Myslím si, že aj napriek tomu 5-minútovému oslabeniu súpera, kde sme im strelili viacero gólov, to bola jednoznačná výhra a zaslúžené tri body.“

SPIŠSKÁ NOVÁ VES:Lukáš LIZÁK (asistent trénera Sp. n/V): „Ťažko sa mi hľadajú slová. Čo sa týka samotného zápasu veľmi nie je čo hodnotiť. Ja len spomeniem ten moment, ktorý ovplyvnil náš výsledok a celú našu hru. Extraligový hráč, ktorý hrá druhú alebo tretiu extraligovú sezónu, nie je možné, aby šermoval hokejkou niekde na úrovni hlavy protihráča. To bolo prvé vylúčenie. Potom to nezvládol kapitán, použil pár neslušných slov. Dostali sme 5-minútový trest. Za stavu 3:1 v druhej tretine hrať oslabenie o dvoch hráčoch na 5 minút je neprípustné. To je všetko, čo by som k tomu dodal.“