MUŽI - Extraliga - 18. 09. 2021 19:00hod
FK AS TRENČÍN
4:9
(2:3, 1:5, 1:1)

Cíbik, Tomáš

Prestížne mestské derby sa uskutočnilo už v 3.kole a odohrali sme ho na pôde súpera. Malo o to pikantnejšiu príchuť, že v prvých dvoch kolách obe družstvá bodovali naplno. Naši chlapci podali doteraz najlepší výkon, presvedčivo zvíťazili a naďalej sa tak udržali v popredí extraligovej tabuľky.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN - 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 4:9 (2:3,1:5,1:1)

3.kolo, hala MŠC M-Šport Trenčín, 90 divákov

Rozhodovali: Cíbik – Tomáš, vylúčení 2:5 (N.Ondrášik 2x, G.Královič, Kvasnica, Virga) a Imrišík (AS) na 5 min., presilovky 2:2, oslabenia 0:0

Priebeh: 4.F.Fürsten (Virga) - 0:1, 5.P.Bičan (Amrich)- 0:2, 13.F.Fürsten (Virga) - 2:3 (P), 24.Kvasnica (Machara) - 3:4, 24.P.Bičan (Mitucha) - 3:5, 26.Kvasnica (Virga)- 3:6, 27.Konrad Pelczarski (Poruban)- 3:7, 33.Kvasnica (Virga)- 3:8 (P), 52.P.Bičan (Vrábeľ)- 4:9

Zostava: Klobučník - N.Ondrášik, Machara 0+1, Repka, Vrábeľ 0+1, Konrad Pelczarski 1+0, Babík - Kvasnica 3+0, Virga 0+4, F.Fürsten 2+0, Mitucha 0+1, P.Bičan 3+0, Amrich 0+1, Poruban 0+1, G.Královič, Bulejčík. Tréner: J.Holovka

Od začiatku mali výrazne viac z hry hostia a svoju prevahu aj vyjadrili dvoma rýchlymi gólmi. Domáci sa dostali do hry gólom v presilovej hre, následne pomerne ľahkou strelou vyrovnali a zdalo sa, že by mohli zápas zdramatizovať. Presilovú hru sme však Fürstenom využili aj my a do kabín sme šli s jednogólovým vedením, ktoré však nevyjadrovalo úplne pomer síl na ihrisku.

V úvode druhej tretiny domáci využili aj druhú početnú prevahu a druhýkrát vyrovnali skóre. Potom však prišli silné chvíle nášho tímu, keď sme v rozpätí štyroch minút zaznamenali štyri presné zásahy a zápas prakticky rozhodli. Keď v 33.minúte využil presilovú hru aj Kvasnica, bolo jasné, že zápas asi zvládneme. Škoda však z našej strany nevyužitej päťminútovej presilovky na rozhraní druhej a tretej tretiny, ktorú sme opäť, tak ako v minulom zápase proti ŠK Lido, nezahrali dostatočne rýchlo a dôrazne. V poslednej časti sme si však už hru viac-menej kontrolovali a víťaznú bodku za zápasom dal po peknej kolmici Vrábeľa Bičan. Hoci šancí mali hostia dostatok aj na „desiatku“, skórovať sa už nepodarilo.

Po troch kolách má tak 1.FBC v tabuľke stále plný počet bodov. V najbližšom domácom stretnutí privítame v sobotu 25.9. kvalitného súpera zo Žiliny. Začiatok zápasu je o 18,00 a srdečne Vás naň pozývame.

Juraj Matejka (kapitán a tréner, FBK AS Trenčín): „Bol to dobrý a rýchly zápas. Spravili sme pomerne dosť chýb, ktoré nás stáli dobrý výsledok. Na druhú stranu sme si vypracovali dobré príležitosti, na ktorých musíme do budúcna stavať."

Ivo Rosina (najlepší hráč, FBK AS Trenčín): „Som rád za ocenenie najlepšieho hráča zápasu, avšak bol by som omnoho radšej, keby to bolo po víťaznom dueli. Bola to rýchla hra, ktorú v juniorke nemáme šancu zažiť, a som rád za príležitosť hrať v najvyššej súťaži.“

Jan Holovka (tréner, 1. FBC Florbal Trenčín): „Dnes sme dosiahli lepší výsledok ako v posledných dvoch zápasoch. Už sme vyzerali lepšie po florbalovej stránke, ale stále je tam veľa chýb, ktoré musíme odstrániť. Som rád, tri body v derby sa určite počítajú. Musím pochváliť chlapcov za bojovný výkon.“

Patrik Bičan (najlepší hráč, 1. FBC Florbal Trenčín): „Hralo sa mi super, a teším sa na vychladené pivko po zápase. Podali sme kolektívny výkon a dosiahli presvedčivé víťazstvo v mestskom derby. Chalani pristúpili k zápasu zodpovedne a tešíme sa z troch bodov.

AS TRENČÍN:Juraj Matejka: „Bol to dobrý a rýchly zápas. Spravili sme pomerne dosť chýb, ktoré nás stáli dobrý výsledok. Na druhú stranu sme si vypracovali dobré príležitosti, na ktorých musíme do budúcna stavať."

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan Holovka: „Dnes sme dosiahli lepší výsledok ako v posledných dvoch zápasoch. Už sme vyzerali lepšie po florbalovej stránke, ale stále je tam veľa chýb, ktoré musíme odstrániť. Som rád, tri body v derby sa určite počítajú. Musím pochváliť chlapcov za bojovný výkon.“