MUŽI - Extraliga - 26. 03. 2022 18:00hod

Klobučník - N.Ondrášik, Repka, Trefný, Machara, J.Ondrášik, A.Rendl - Kvasnica, Virga, Amrich, Mitucha, Pelczarski, Bulejčík, Galajda, Babík, Habánek

0:1

0:0

Cíbik, Tomáš

330

V sobotu 26.3. sme zahájili útok na finálové brány sezóny 2021/22. Naším semifinálovým súperom je družstvo, ktoré bolo vo štvrťfinále strojcom jedného z dvoch obrovských prekvapení. ŠK Lido odvádzalo počas sezóny štandardné výkony a každému v extralige bolo vždy dôstojným protivníkom, preto bolo ich konečné siedme miesto po základnej časti azda menej, ako by si zaslúžili. Ale vyradenie Nižnej, druhého tímu tabuľky, sa predsa len nečakalo. Vniesli tým do vyraďovacích bojov ten správny rozruch, tú správnu šťavu.

Pred vstupom do semifinálovej série sme boli preto v napätí, akú úlohu zohrá namáhavá päťzápasová séria Bratislavčanov – či dokážu potvrdiť svoju výkonnosť a viezť sa ďalej na víťaznej vlne, alebo či sa od začiatku prejaví dlhodobá konštantná výkonnosť lídra tabuľky, ktorý mal okrem toho oveľa viac času na prípravu a regeneráciu.

Prvý zápas sa nakoniec odohrával v našej réžii, ale jednoduché to nebolo.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – ŠK LIDO PRÍROODOVEDEC 5:1 (2:0,2:0,1:1)

Priebeh: 5.Pelczarski (Mitucha)- 1:0, 13.Amrich (Kvasnica)- 2:0, 35.Amrich (Kvasnica)- 3:0, 39.Mitucha (Trefný)- 4:0, 48.N.Ondrášik (Amrich)- 5:0

Zápasový film sa začal odvíjať podľa predpokladaného scenára. Loptičku mali od začiatku takmer neustále pod kontrolou domáci, prepracovaná defenzíva hostí, ktorá ich zdobila po celú sezónu, však fungovala aj tentokrát takmer bezchybne. Streleckých príležitostí sme mali síce dosť, ale vyložených šancí pomenej. Využili sme však hneď tú prvú, keď Mituchovu presnú prihrávku dostal na dvakrát do súperovej siete Pelczarski. Náš tlak pokračoval, hostia sa prvý raz dostali na našu polovicu s väčším počtom hráčov až v 13.minúte, no ihneď za to zaplatili druhým gólom vo svojej sieti. Jedinú šancu si vypracovali až v 18.minúte, no Klobučník ju spoľahlivo zlikvidoval.

Obraz hry sa vôbec nezmenil ani po prestávke, ale gólové finálne prihrávky sa v húštine tiel na súperovom veľkom bránkovisku rodili len ťažko. Mitucha opečiatkoval žŕdku, Bulejčík, Amrich a Pelczarski minuli bránku hostí, Trefného zakončenie vytesnil hosťujúci brankár Veninger. Nepodarilo sa nám využiť ani našu jedinú presilovku v zápase a tak čo nevyšlo kombináciou, podarilo sa po strelách z diaľky. Najprv prestrelil hradbu hosťujúcich tiel Amrich a Mituchova strela prekĺzla Veningerovi do siete medzi nohami.

Lido statočne odolávalo aj v záverečnej časti, šancí sme mali dostatok, ujala sa však len jediná- dorážka Nora Ondrášika zblízka. V záverečných minútach nás zastihla série vylúčení, hostia hrali štyri minúty presilovú hru o dvoch hráčov a tak šancu vyniknúť dostal aj dovtedy úplne vychladnutý Klobučník. V poslednej minúte predsa len využil dvojnásobnú presilovku na strelenie čestného úspechu hosťujúci Beriac, čím obral Klobučníka o čisté konto. Celkove nám to však náladu príliš nepokazilo, pretože prvý semifinálový krok sme zvládli úspešne a presvedčivo. Lido však dokázalo, že vie byť každému nepríjemným súperom, ďalšie kroky na ceste do vytúženého finále nemusia byť preto vôbec jednoduché. Veríme, že naši chlapci k nim pristúpia s plnou zodpovednosťou.

Začiatok zajtrajšieho, druhého zápasu je o 17,00 hod. Aj druhý semifinálový duel si môžu priaznivci, ktorí neprídu do Mestskej športovej haly na Sihoti v Trenčíne, pozrieť na stanici ARENA SPORT 2. Priamy prenos bude vysielať aj youtube kanál 1. FBC FLORBAL TRENČÍN.

HLASY PO ZÁPASE - AKTUALIZOVANÉ 27.3.2022:

Jakub KLOBUČNÍK, brankár 1.FBC Florbal Trenčín: "Som rád, že sme do série vstúpili úspešne. Lido veľmi dobre bránilo a nepúšťalo nás do množstva šancí. Na druhú stranu sme dnes výborne bránili aj my, takže som mal minimum roboty a bolo pre mňa náročné udržať sa v tempe. V tretej tretine sa to trochu vyhrotilo, no som rád, že sme to dotiahli do úspešného konca."

Tomáš KOPECKÝ, hráč ŠK LIDO Bratislava: "Dnešný zápas bol veľmi náročný. Vieme, že 1.FBC je veľký kandidát na zisk titulu. Prišli sme v oklieštenej zostave, ale nechali sme tam srdiečko. Zajtra sa znovu pôjdeme pobiť o víťazstvo."

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA: "Myslím si, že sme súperovi takmer nič nedovolili hlavne v zakončení. Musím pochváliť chlapcov. V obrane to až na posledné štyri minúty bolo super a bolo vidieť, že si ideme za víťazstvom. Na druhú stranu záver bol veľmi zlý. Nezvládli sme ho a toto sa nemôže stávať, pretože nie vždy bude zápas už rozhodnutý."

ŠK LIDO BRATISLAVA:Tomáš ŠKARUPA: "V situácii akej sa nachádzame je toto taktika, ktorou môžeme v Trenčíne uspieť. Dnes sa nám podarilo udržať súpera na piatich góloch, čo nie je veľa vzhľadom k tomu v akej zostave sme dnes nastúpili. Dosiahli sme dôstojný výsledok. Ja som spokojný. Ak by sa nám podarilo premieňať šance, mohlo byť všetko inak. Máme veľa zranených hráčov. Chýbali nám opory: Paulikovič, Szabó. Včera skončil v nemocnici aj náš kapitán Gažík. Semifinále chceme odohrať dôstojne. Prispôsobujeme tomu aj taktiku. Verím, že o týždeň v Bratislave nastúpime v inej zostave. Budeme bojovať naďalej. Trenčania však boli lepší a zaslúžene vyhrali."